Pēc kampaņas, kas koronavīrusa pandēmijas dēļ pamatā notika virtuāli, 47 gadus vecais O'Tūls pirmdien tika pasludināts par balsojuma uzvarētāju.
"Mums ir jāturpina norādīt uz liberāļu neveiksmēm un korupciju, bet mums arī jāparāda kanādiešiem mūsu vīzija stiprākai, pārtikušākai un vienotākai Kanādai," pieņemot līdera amatu, sacīja O'Tūls.
Partijai jāuzrunā arī progresīvie vēlētāji, jāfokusējas uz darba vietām un ekonomiku, jāpiedāvā skaidrs klimata politikas plāns, uzskata O'Tūls.
Jaunai līderis solījis atteikties no Trudo ieviestā oglekļa nodokļa, vienlaikus solot izstrādāt vides politikas plānu.
O'Tūls arī vēlas atcelt ierobežojumus attiecībā uz šaujamieročiem, ko nesen ieviesusi liberāļu valdība, kā arī noteikt lielākus ierobežojumus Ķīnas investīcijām Kanādā.
Līdzšinējais konservatīvo līderis Endrū Šīrs amatu pamet, uzņemoties atbildību par partijas nespēju sakaut Trudo 2019.gada rudens vēlēšanās.
Tiesa gan, Šīrs panāca, ka Trudo zaudē parlamentā vairākumu, bet konservatīvie palielināja pārstāvniecību līdz 121.
O'Tūlam drīzumā būs jāpieņem sarežģīts lēmums par to, vai censties panākt pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšanu.
Tuvākā šāda iespēja būs septembrī, kad Trudo parlamentā būs jāgūst atbalsts vērienīgajam sociālo un vides tēriņu plānam centienos izvest Kanādu no pašreizējā ekonomikas purva.
Trudo mazākuma valdība nonākusi jaunā ētikas skandālā, saistībā ar liela valdības kontrakta piešķīrumu labdarības organizācijai, kas maksājusi viņa ģimenes locekļiem.
Tiesa gan, konservatīvajiem būs vajadzīgs vēl vismaz divu partiju atbalsts, lai sakautu liberāļus, kam parlamentā ir 155 no 338 vietām.
Kaut arī Trudo popularitāte ētikas skandāla dēļ pēdējo nedēļu laikā sarukusi, liberāļi joprojām aptaujās atrodas piecu sešu procentpunktu vadībā.
Lai panāktu pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšanu, konservatīvie varētu gaidīt līdz pavasarim, uzskata daudzi politikas analītiķi.