"Nav liecību, ka mums šeit būtu darīšana ar organizētās noziedzības struktūrām," viņš sacīja.
"Mēs uzskatām, ka tas tika izplatīts caur sociālajiem tīkliem. Daži cilvēki tiešām sacīja: "Hei, mēs dodamies uz Ķelni, tur būs lielas svinības.""
Daudzi noziedznieki Vācijā ieradušies no valstīm, kur viņi ir "pazīstami ar šādu uzvedību, kad sievietes ielenc un tām tad vienlaicīgi uzbrūk liels skaits vīriešu", skaidroja Matīss.
"Man ir jāsaka, ka šāds fenomens Vācijā līdz šim nebija pazīstams," viņš atzina.
Izsakoties par izaicinājumiem izmeklēšanas gaitā, Matīss norādīja, ka Ķelnes stacijas apkaimē, kur notika uzbrukumu lielākā daļa, nav iegūti kvalitatīvi videoieraksti.
Viņš arī izteicās par apsūdzībām, ka policija uzreiz pēc masveida uzbrukumiem sievietēm slēpusi informāciju par uzbrucēju izcelsmi.
"Pastāv bažas, ka, nosaucot uzbrucēja tautību, tiek sekmēts tas, ka šobrīd viss tiek sajaukts kopā," skaidroja Matīss. "Tas mani sāpina. Kā policistam mans pienākums ir aizsargāt cilvēkus."
"Ja tautība ir nenošķirama no nozieguma izpratnes, tad [tā ir jānosauc]," viņš skaidroja. "Bet ne jau vispārīgi."
Policijai neatklāt medijiem informāciju par uzbrucēju tautību pēc uzbrukumiem kļuva arvien sarežģītāk, sacīja Matīss.
Jau vēstīts, Vācijas policija izmeklē aptuveni 1000 iesniegumu par uzbrukumiem sievietēm, kas Vecgada vakarā naktī notika četrās pilsētās Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē, galvenokārt Ķelnē.
Vācijas policija secinājusi, ka vairums aizdomās turamo ir patvēruma meklētāji un nelegālie imigranti no Ziemeļāfrikas.
Ķelnē Jaungada naktī pieredzētie masveida seksuāla rakstura uzbrukumi sievietēm, policijas bezspēcība un valsts lielāko mediju centieni noziegumus noklusēt Vācijas sabiedrībā izraisījuši šoku.