"Prezidents Tramps un partijas priekšsēdētājs Kims Čen Uns visaptveroši un atklāti apmainījās ar viedokļiem par to, kā nodibināt jaunās ASV-Ziemeļkorejas attiecības un kā nodibināt pastāvīgu mieru Korejas pussalā. Tramps apņēmas garantēt Ziemeļkorejas drošību, bet Kims Čen Uns atkal apstiprināja savus nelokāmos nodomus panākt Korejas pussalas denuklearizāciju," vēstīts dokumentā.
Tramps, dokumenta parakstīšanas laikā taujāts, vai Ziemeļkoreja tiešām piekritusi denuklearizācijai, atbildēja, ka "mēs sāksim šo procesu ļoti, ļoti ātri. Bez šaubām."
Kopīgajā deklarācijā izcelti četri punkti:
- ASV un Ziemeļkoreja apņemas nodibināt jaunas savstarpējās attiecības saskaņā ar abu valstu iedzīvotāju vēlmēm pēc miera un labklājības;
- ASV un Ziemeļkoreja apvienos pūliņus, lai panāktu ilgstošu un stabilu miera režīmu Korejas pussalā;
- Apstiprinot 27. aprīlī Panmundžomā parakstītajā deklarācijā pausto, Ziemeļkoreja apņemas strādāt pie pilnīgas Korejas pussalas denuklearizācijas;
- ASV un Ziemeļkoreja apņemas atgūt Korejas kara laikā par bezvēsts pazudušajiem uzskatīto un karagūstekņu mirstīgās atliekas, un jau identificēto cilvēku atliekas nekavējoties repatriēt.
Deklarācija ir tikai neliela daļa no Kima un Trampa samita, kurš kopumā ilga piecas stundas, tostarp teju stundu abiem līderiem runājot vienatnē un klātesot tikai tulkiem, bet izvērstāka informācija par samitā pārrunāto, iespējams, taps zināma pēc Trampa preses konferences, kas gaidāma pavisam drīz.
Ezis
Marks
Saprāts