"Ziloņkaula cenas kāpums ir palielinājis Āfrikas malumedībās nošauto ziloņu skaitu, un nekas neliecina par situācijas uzlabošanos," teikts organizācijas Save the Elephants paziņojumā. "Ziloņkauls Āfrikā ir vērts tikai desmito daļu no tā cenas Ķīnā. Tas veicina organizētās noziedzības attīstīšanos un reģionā rada nedrošību un korupciju. Tāpat arī vietējiem iedzīvotājiem tiek liegta ievērojama peļņa."
Pētnieki no Kenijas grupas, kas pēta ziloņkaula cenas Ķīnā, ziņo, ka cenas ir ievērojami cēlušās. 2010.gadā neapstrādāts ziloņkauls maksāja 550 eiro, bet 2014.gadā jau 1540 eiro.
Starptautiskais savvaļas dzīvnieku tirdzniecības monitoringa tīkls (TRAFFIC) brīdina, ka Taizemes ziloņkaula tirgus ir "izgājis ārpus kontroles" un Bangkokas tirgū pieejamais ziloņkaula produktu daudzums gada laikā ir gandrīz trīskāršojies.
Pēc organizācijas Save the Elephants datiem, no 2010.gada līdz 2012.gadam katru gadu malu medībās nošauti vidēji 33 000 ziloņu.
"Ja netiks pastiprināti starptautiskie centieni ierobežot pieprasījumu pēc ziloņkaula, izgāzīsies visi medību ierobežošanas centieni," norādīja Save the Elephants dibinātājs Iains Duglass-Hamiltons. "Kaut arī Ķīna atrodas ļoti tālu, tā izlems Āfrikas ziloņu nākotni."
Organizācija izpētījusi arī ziloņkaula tirdzniecību Āfrikā, secinot, ka lielākās ziloņkaula atklātās tirdzniecības vietas ir Nigērijas un Angolas galvaspilsētas Lagosa un Luanda.
Organizētās noziedzības sindikāti un dumpinieku kaujinieki finansējuma iegūšanai pastiprināti nodarbojas ar malumedībām, izmantojot Ķīnas daudz miljardu dolāru lielā tirgus pieprasījumu pēc ziloņkaula.