Nav gaidāms, ka 83 gadus šeihs Navafs novirzīsies no sava priekšgājēja šeiha Sabaha al Ahmada as Sabaha diplomātiskā kursa.
Līdz ar viņa kāpšanu tronī sākušās debates par to, kas kļūs par nākamo kroņprinci.
Nelaiķa šeiha Sabaha mirstīgās atliekas trešdien tiks nogādātas Kuveitā no ASV, kur viņš saņēma medicīnisko aprūpi pēc operācijas.
Parastos apstākļos bērēs piedalītos tūkstošiem sērotāju, arī daudzi ārvalstu līderi, tomēr koronavīrusa pandēmijas dēļ atvadīšanās notiks privātā ceremonijā, un tajā piedalīsies tikai tuvinieki, vēsta ziņu aģentūra KUNA.
Apliecinājumu aizgājēja pūliņiem diplomātijas un miera uzturēšanas laukā atspoguļo daudzās līdzjūtības, kas saņemtas arī no reģiona strīdu pretējām pusēm, ieskaitot Saūda Arābijas un Irānas.
Līdzšinējais valsts galva no dzīves aizgāja otrdien 91 gada vecumā.
Kaut arī Kuveitā ir viens no arābu pasaules aktīvākajiem parlamentiem, lielākā daļa politiskās varas, arī attiecībā uz valdības iecelšanu, ir emīram.
Būtiska šeiha Sabaha valdīšanas gadu iezīme bija centieni atrisināt reģionālos konfliktus.
Emīrs turpināja uzturēt labas attiecības ar Irānu, kaut arī vairākas Persijas līča monarhijas pret Teherānu izturējušās kā pret sāncensi. Viņš arī saglabāja saites ar Kataru, kad citas reģiona valstis 2017.gadā ar to sarāva saites.