Honkongā jau vairākus mēnešus turpinās protesti pret Pekinas centieniem ierobežot Honkongas autonomiju.
94 gadus vecais Mahatirs preses konferencē Kualalumpurā sacīja, ka Honkongas līdere Lama ir nonākusi dilemmas priekšā, jo viņai jāpakļaujas Ķīnas centrālajai valdībai, bet tai pašā laikā jāatbild savai sirdsapziņai.
"Viņai jāpakļaujas saviem saimniekiem, bet vienlaikus jāuzdod jautājumi savai sirdsapziņai," teica Malaizijas premjers. "Viņas sirdsapziņa teic, ka Honkongas iedzīvotājiem ir taisnība, vēršoties pret izdošanas likumu," sacīja Mahatirs.
Sākotnējais protestu cēlonis bija likumprojekts par aizdomās turamo izdošanu Ķīnai, taču protesti strauji pārauga plašākā kustībā, kas iestājas par demokrātiskām reformām.
Mahatirs pauda viedokli, ka pareizākais solis, ko Lama varētu spert, ir atkāpšanās no amata.
Runājot par protestu vardarbīgo apspiešanu 1989.gadā Pekinas Tjaņaņmeņas laukumā, Mahatirs atgādināja, ka Pekina galu izmantoja armiju demonstrāciju apspiešanai.
Viņaprāt, Ķīna beigu beigās līdzīgi rīkosies arī Honkongā.
Bijušajai britu kolonijai Honkongai, kas ir viens no pasaules lielākajiem finanšu centriem, ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņiem ir paredzētas plašākas tiesības nekā pārējā komunistu pārvaldītajā Ķīnā. Šādu statusu līdz 2047.gadam jeb 50 gadus pēc atdošanas Ķīnai Honkongai noteic Londonas un Pekinas vienošanās.