Kā izteicās Japānas premjerministrs Josihiko Noda, šobrīd situāciju iespējams kontrolēt, savukārt radioaktivitātes līmeni var „noturēt pietiekami zemu pat neparedzētu incidentu gadījumos”. Vienlaikus gan jāpiebilst, ka avarējušajos reaktoros esošo, sakusušo kodoldegvielas stieņu izvākšana būs iespējama ne ātrāk kā pēc 10-15 gadiem, tāpat nav garantiju, ka atkārtotas dabas katastrofas gadījumā netiek sabojāta AES pagaidu dzesēšanas sistēma un neatsākas radiācijas noplūde.
Vienlaikus Fukušimas-1 triju avarējušo reaktoru apturēšana ļaus atgriezties mājās gandrīz 90 tūkstošiem cilvēku, kuri tikai evakuēti no 20 km rādiusa lielas apkaimes ap AES. Jau tuvākajās dienās Fukušimas-1 operatorkompānija Tokyo Electric Power Company (Tepco) plāno sākt darbus avarējušo objektu iespējami lielākas drošības garantēšanai, uzsākt pārējo, nebojāto reaktoru demontēšanu, kā arī sākt attīrīt ap AES esošo zonu no radiācijas.
Jāatgādina, ka avārija AES Fukušima-1 notika 2011. gada 11. marta kad Japānu piemeklēja jaudīga zemestrīce, kurai sekoja spēcīgs cunami. Dabas katastrofa izraisīja sprādzienu sēriju Fukušima-1 reaktoros, kas noveda pie to pārkaršanas, un lielas radiācijas noplūdes. Pārkarsušo reaktoru atvēsināšana varas iestādēm prasīja deviņus mēnešus.