Bruņoti islāmistu kaujinieki sestdienas vakarā iebruka viesnīcā pie Nanga Parbata bāzes nometnes, nogalinot deviņus alpīnistus un pakistāniešu gidu. Pēc vietējo amatpersonu sniegtām ziņām, nogalināti trīs Ukrainas pilsoņi, divi Slovākijas pilsoņi, divi Ķīnas pilsoņi, viens cilvēks ar ASV un Ķīnas pilsonību, viens nepālietis un viens Lietuvas pilsonis.
Uzbrukumā nogalinātajā grupā ietilpusi arī Latvijas pilsone, kura laimīgā kārtā uzbrukuma brīdī neatradās viesnīcā, informējusi Ārlietu ministrija. "Alpīnistu grupā, kurai Pakistānā uzbruka teroristi, bija arī LV pilsone, kas nav cietusi," tviterī paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. "Mūsu alpīniste uzbrukuma brīdī nebija nometnē, laimējās, bet tas ir skarbs atgādinājums, ka no teroristiem neviens nav pasargāts," norādīja ministrs. Ārlietu ministrija un Latvijas goda konsuls Pakistānā pašlaik kārto alpīnistes atgriešanos Latvijā.
Gleznainais Gilgitas-Baltistānas reģions ir izslavēts ar savu skaistumu un vietējo iedzīvotāju viesmīlību un iepriekš ārvalstu tūristiem šeit nekad nav uzbrukts.
Atbildību par uzbrukumu uzņēmies ar talibiem saistīts kaujinieku grupējums. Pēc vietējo drošības dienestu novērtējuma, slaktiņš bijis rūpīgi izplānots, to realizēja labi apmācīti un bruņoti cilvēki, kas labi pārzināja nomaļo un grūti pieejamo reģionu. Uzbrucēji pēc tam aizbēguši. Pēc notikušā slaktiņa uz reģionu nosūtīti ievērojami drošības dienestu papildspēki un kalnos izvērsta plaša meklēšanas operācija.
Pakistānas alpīnistu kopiena paudusi sašutumu par bezjēdzīgo uzbrukumu kalnā kāpējiem. "Mēs esam absolūti satriekti, traumēti un nikni. Pakistāna ir izslavēta alpīnistu kopienā. Tas bija brutāls slaktiņš. Šie cilvēki tika nogalināti bez kāda iemesla," sacīja Pakistānas Alpīnistu kluba prezidents Manzurs Huseins. Viņš norādīja, ka uzbrukums notika bāzes nometnē 4200 metru augstumā, kuras sasniegšana aizņemtu divas līdz trīs dienas, turklāt ceļā jāveic aklimatizācija, lai pieradinātu organismu retinātajam gaisam.
Himalaju kalnu grēdā ietilpstošā 8126 metrus augstā Nanga Parbata kalna pakāje ir populārs kalnu pārgājienu un alpīnisma maršruts. Gilgita-Baltistāna, kas robežojas ar Ķīnu un Kašmiru, tiek uzskatīta par vienu no drošākajiem reģioniem Pakistānā, un ārvalstu tūristiem iepriekš šajā reģionā nekad nav uzbrukts. Šajā vasaras sezonā Nanga Parbatā ekspedīcijas vairs nenotiks, bet par ziemas ekspedīcijām vēl tiek lemts. Pakistānas pārējos astoņtūkstošniekos, tostarp pasaules otrā augstākajā virsotnē K2, ekspedīcijas turpinās, taču reģionos izvietoti armijas papildspēki.