Svārstoties planētas temperatūrai, attiecīgi laika gaitā arī cēlies vai krities jūras līmenis, taču nekad zinātnieku aplūkotajā laika periodā līmeņa celšanās nav bijusi tik strauja kā aizvadītajā gadsimtā. Lai apkopotu pētījumam nepieciešamos datus, trīs zinātnieku komandas strādāja 10 gadus, vēsta vietne Climate Central.Dramatisko ūdens līmeņa celšanos uzskatāmi ilustrē _Climate Central _sagatavotā ilustrācija, kas ataino jūras līmeņa celšanos 20 gadsimtu ilgā periodā.
Pētnieki arī norāda, ka, turpinoties pašreizējām tendencēm, "ļaunākais vēl ir tikai priekšā". Ja globālās kaitīgo gāzu un izmešu emisijas paliks nemainīgi augstā līmenī, līdz 2100.gadam ūdens līmenis būs cēlies vēl par metru.There are human fingerprints on thousands of U.S. — and global — coastal floods https://t.co/1uZoocfCXS pic.twitter.com/w8lfX2upYU
— Climate Central (@ClimateCentral) February 22, 2016
Noskaidrots, ka ar 95% iespējamību tieši cilvēka darbību veicināta globālā sasilšana lielā mērā izraisījusi strauju ūdens līmeņa celšanos. Kopš 1800.gada globālā temperatūra vidēji cēlusies par vienu grādu pēc Celsija, bet pēdējie aizvadītie gadi katrs pārspējis iepriekšējā karstuma rekordus. Pētnieki arī brīdina - pat ja valstis tik tiešām realizēs Parīzes Klimata konferencē paustās apņemšanās ierobežot emisijas un "iegrožot" globālās temperatūras celšanos, ūdens līmenis šī gadsimta laikā jūrās un okeānos aizvien varētu celties pat par pusmetru, daudzviet piekrastes reģionos izraisot plūdus.