Ziemeļkoreja publiski nav apstiprinājusi nevienu inficēšanās gadījumu ar jauno koronavīrusu, bet oficiālie mediji vēsta, ka, īstenojot stingrus preventīvos pasākumus, tūkstošiem cilvēku noteikta karantīna.
Phenjanas starptautiskajā lidostā rindā bija sastājušies vairāki desmiti pasažieru, kuru sejas sedza maskas. Dažiem līdzi bija bērni. Aizsargtērpos ģērbušies Ziemeļkorejas veselības dienesta darbinieki veica viņiem drudža pārbaudes.
Šobrīd nav skaidrs, cik daudzi no viņiem tika aizvesti uz Vladivostoku Krievijā.
Mēnesi ilgušo karantīnu, kas bija noteikta Phenjanā bāzētajiem diplomātiem, Ziemeļkoreja atcēla 2.martā, ļaujot viņiem pamest valsti, ja tas ir nepieciešams.
Kā liecina informācija Vladivostokas starptautiskās lidostas tīmekļa vietnē, Ziemeļkorejas nacionālās lidsabiedrības Air Koyro lidmašīna ieradusies plkst.10.49 pēc vietējā laika.
Lielbritānijas vēstnieks Phenjanā Kolins Krukss tviterī ierakstījis: "Ir ļoti skumji šorīt atvadīties no kolēģiem Vācijas vēstniecībā un Francijas birojā, kas uz laiku tiek slēgti." Lielbritānijas vēstniecība turpinās strādāt, viņš piebilda.
Ziemeļkoreja savu pretvīrusa kampaņu raksturojusi kā "nacionālās eksistences" jautājumu, aizliedzot ārvalstu tūristu ierašanos, slēdzot teju visu pārrobežu satiksmi ar Ķīnu, ieceļošanas punktos veicot pastiprinātu skrīningu un mobilizējot veselības jomas darbiniekus, lai novērotu iedzīvotājus, kā arī izolētu tos, kuriem parādījušies saslimšanas simptomi.
Daudzi eksperti norāda, ka Ziemeļkoreju nopietni apdraud infekcijas slimību radītie riski, ņemot ērā, ka tai hroniski trūkst medicīnas preču, bet veselības aprūpes infrastruktūra ir novecojusi.
Dienvidkorejas Apvienošanās ministrijas pārstāvis sakariem ar presi pirmdien pavēstīja, ka Ziemeļkoreja nav reaģējusi uz Dienvidkorejas priekšlikumiem par kopīgu karantīnas pasākumu īstenošanu.
Dienvidkoreja līdzās Ķīnai un Itālijai ir viena no koronavīrusa uzliesmojuma vissmagāk skartajām valstīm pasaulē.