ASV savulaik tika dibinātas, balstoties "zināmos ētikas principos", kurus "jaunās kultūras straumes būtiski izskalojušas", sacīja pāvests. Šīs tendences ir "ne tikai pretējas jūdaisma un kristietības tradīcijas morāles pamatmācībām, bet kļūst arvien naidīgākas pret kristietību kopumā", norādīja Benedikts.
Tas, ka baznīca ir atdalīta no valsts, nenozīmē, ka Romas katoļu baznīcai jācieš klusu noteiktos jautājumos, piebilda pāvests. "Baznīcai ir būtiski svarīga loma, stājoties pretim kultūras virzieniem, kas, pamatojoties ekstrēmā individuālismā, cenšas popularizēt priekšstatu par brīvību, kas ir atdalīta no morālas patiesības," norādīja Benedikts.
Viņš arī pieminēja ASV bīskapu centienus "uzturēt kontaktus ar katoļiem, kas ir iesaistīti politiskajā dzīvē, un palīdzēt viņiem izprast personīgo atbildību, sniedzot publisku liecību par savu ticību," sacīja pāvests. Tas ir īpaši svarīgi, ņemot vērā "mūsu laika morālos jautājumus: cieņu pret Dieva dāvanu - dzīvību, cilvēka cieņas aizsardzību un patieso cilvēktiesību sekmēšanu".
Bīskapiem jāgādā, ka Amerikas katoļiem ir drosme "stāties pretī nomācošajam sekulārismam, kas cenšas deleģitimizēt baznīcas līdzdalību sabiedriskajās debatēs par jautājumiem, kas noteiks Amerikas sabiedrības nākotni", norādīja Benedikts.