Emisiju samazinājums par 2,4 miljardiem tonnu šogad ir ievērojami lielāks nekā iepriekšējie rekordlielie emisiju samazinājumi viena gada laikā, piemēram, samazinājums par 0,9 miljardiem tonnu Otrā pasaules kara beigās vai samazinājums par 0,5 miljardiem tonnu 2009.gadā globālās finanšu krīzes laikā.
Starptautiskā zinātnieku komanda, kas veikusi šo novērtējumu, informēja, ka fosiliju degvielu un rūpniecības radīto emisiju apjoms šogad būs apmēram 34 miljardi tonnu oglekļa dioksīda ekvivalentā, kas tomēr ir ievērojama daļa no Zemes atlikušā "oglekļa budžeta".
Vislielākie emisiju samazinājumi bija ASV (par 12%) un Eiropas Savienībā (par 11%). Ķīnā emisiju samazinājums bija tikai par 1,7%, jo šī valsts ir forsējusi savas ekonomikas atkopšanos pēc Covid-19 pandēmijas.
Vislielāko daļu no emisiju samazinājuma nodrošināja transports. Autotransporta radītās emisijas šogad samazinājušās par 10%, bet aviācijas radītās - par 40%.
Rūpniecības radītās emisijas, kas ir 22% no visu emisiju apjoma, dažās valstīs ar visstingrākajiem karantīnas pasākumiem samazinājās par 30%.
Eksperti brīdināja, ka ir pāragri prognozēt, cik ātri oglekļa dioksīda emisijas atjaunosies 2021.gadā un pēc tam.