Ziemeļkorejas režīma mediji slavējuši jauno raķeti kā "visjaudīgāko starptautisko ballistisko raķeti, kas "supersmagu" kaujas galviņu nogādāja 4500 kilometru augstumā".
Šī spēka demonstrācija apgāza izskanējušos pieņēmumus, ka Kima Čen Una režīms varētu būt ņēmis vērā starptautiskās sabiedrības neapmierinātību un ASV brīdinājumus par iespējamu militāra spēka lietošanu, ja Phenjana nepiebremzēs savas kodolambīcijas.
Zināms, ka Hwasong-15 palaista plkst.3 naktī pēc vietējā laika no pārvietojamas palaišanas platformas Phjonsonā. Lidojuma trajektorijas augstākajā punktā tā atradusies 4475 kilometru augstumā, kas ir bezprecedenta sasniegums Ziemeļkorejai. Pēc 53 nolidotām minūtēm raķete iegāzās Japāņu jūrā Japānas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā 950 kilometru attālumā no tās palaišanas vietas.
Zinātnieks Deivids Raits amerikāņu raidorganizācijai CNN komentējis, ka šī raķete, ja tiktu vadīta lēzenākā trajektorijā, spētu sasniegt mērķus 13 000 kilometru attālumā, proti, apdraudētu arī ASV kontinentālo daļu. Tomēr eksperti arī lēš, ka izmēģinājuma raķete, visticamāk, bija aprīkota ar vieglu kaujas galviņas mulāžu, nevis pilna svara kaujas galviņas imitāciju, tāpēc ar kaujas kodolgalviņas, kas ir daudz smagāka, aprīkotas raķetes darbības rādiuss varētu būt mazāks par rādītājiem, ar kuriem vēlas dižoties Phenjana.
Pēc vairāk nekā divu mēnešu "klusuma pauzes" Ziemeļkoreja bija izpelnījusies atzinīgus vārdus, piemēram, no Krievijas par to, ka vairs netiek veikti provokatīvi raķešu izmēģinājumi un kodolizmēģinājumi, taču nu redzams, ka Kima Čen Una režīms kursu mainīt negrasās.
Pēc nupat notikušā izmēģinājuma Ziemeļkorejas pārstāvis CNN arī norādījis, ka "Phenjana nav ieinteresēta diplomātijā ar ASV līdz brīdim, kamēr Savienotajām Valstīm nebūs nodemonstrējusi savas kodolspējas."
Šis izteikums mudina domāt, ka Ziemeļkoreja varētu gatavot arī virszemes kodolizmēģinājumu, ar kuru piedraudēja jau septembrī.
trusis nejaukais
smits
Labais