Ir bijuši vairāki precedenti, kad pārlieka aizraušanās ar virutālo pasauli spēlētājam maksājusi dzīvību - kad persona videospēles nostāda par visaugstāko prioritāti dzīvē, reizēm netiek apmierinātas pat bioloģiskās pamatfunkcijas, proti, cilvēks neguļ, neievēro personīgo higiēnu un pat neēd.
Piemēram, 2005. gadā 50 stundas pie datora ekrāna bez pārtraukuma "iedzina kapā" kādu dienvidkorejieti, taču tas nav vienīgais gadījums - pēc līdzīga "videospēļu maratona" 2015. gadā nomira 32 gadus vecs Taivānas iedzīvotājs, bet par pēdējo skaļāk izskanējušo šādu gadījumu ziņots pērn, kad pēc 22 stundām pie datora ekrāna nomiris kāds videospēļu cienītāju kopienas vidū pazīstams amerikānis, kurš bija apņēmies 24 stundas bez pārtraukuma spēlēt videospēli World of Tanks un procesu demonstrēt interneta tiešraidē.
Motherboard vēsta, ka PVO Slimību klasifikators ir "kā visu zināmo slimību enciklopēdija, un ir kā diagnostikas standarts veselības aprūpes nozares aģentūrām un institūcijām visā pasaulē. To izmanto monitorēšanā, pētījumos un ziņojumos par slimību izplatību, un klasifikators tiek atjaunots teju ik gadu".
2018. gadā klasifikatorā pirmo reizi vēsturē varētu tikt iekļauta arī atkarība no videospēlēm. To raksturo "nespēja kontrolēt savu dziņu pēc videospēlēm, arvien lielāka svarīguma piešķiršana videospēļu spēlēšanai, šo aizraušanos nostādot augstāk par ikdienas pienākumiem un citām interesēm dzīvē, kas laika gaitā eskalējas līdz spēlēšanas izraisīto negatīvo seku ignorēšanai".
Šobrīd atkarība no videospēlēm iekļauta klasifikatora atjauninājumu melnrakstā, bet līdz oficiālam lēmumam vēl jāgaida.
Hei
Pravietisnejaukais
un