Prezidente apsūdzēja savus oponentus par centieniem sarīkot "apvērsumu pret demokrātiju", sākot impīčmenta procedūru un rīkojot masu protestus.
"Es nekad neatkāpšos no amata," Rusefa paziņoja atbalstītājiem. "Nekādos apstākļos."
Jau vēstīts, ka Brazīliju satricinājis korupcijas skandāls un plaši protesti pret prezidenti, kā arī demonstrācijas viņas atbalstam.
Brazīlijas parlaments ceturtdien atsāka impīčmenta procedūru pret valsts prezidenti, kurai protestētāji pārmet mēģinājumu paglābt no aresta korupcijā aizdomās turēto eksprezidentu Luišu Inasiu Lulu da Silvu, sagādājot viņam tiesisko imunitāti ar kancelejas vadītāja amatu.
Brazīlijas Augstākās tiesas tiesnesis piektdien bloķēja Silvas stāšanos prezidenta kancelejas vadītāja amatā un nodeva pret viņu ierosināto korupcijas lietu atpakaļ krimināltiesai.
Provizoriskais rīkojums būs spēkā līdz brīdim, kad Augstākā tiesa pilnā sastāvā būs izskatījusi lietu par Rusefas lēmumu iecelt Silvu kancelejas vadītāja amatā.
Galīgais lēmums tiek gaidīts pēc tam, kad 30.martā Augstākā tiesa sanāks pilnā sastāvā.
Lula da Silva noliedz savu līdzdalību skandālā, kurā būvfirmas slepenā saziņā ar valsts naftas kompānijas Petrobras funkcionāriem izrakstīja šai kompānijai nepamatotus rēķinus par apmēram diviem miljardiem ASV dolāru, kā arī samaksāja milzu kukuļus politiķiem un partijām.