Maķedonija un Serbija pēdējo mēnešu laikā kļuvušas par tranzītzemēm tūkstošiem nelegālo imigrantu, kas cenšas sasniegt pārtikušās ES valstis, lai tur pieprasītu patvērumu.
"Mēs esam sastapušies ar lielāko bēgļu krīzi kopš Otrā pasaules kara. Tā ir īsta tautu migrācija, un Serbija ir tranzītvalsts," preses konferencē samitā Vīnē sacīja Serbijas ārlietu ministrs Ivica Dačičs.
"Tā ir ES problēma, un no mums [tranzītvalstīm] tiek sagaidīts rīcības plāns," viņš sacīja. "Es uzskatu, ka ES ir jānāk pirmajai ar plānu. Man šeit ir jābūt ļoti tiešam. Mēs šeit nesam problēmas smagumu."
Maķedonijas ārlietu ministrs Nikola Poposki sacīja, ka viņa valstī katru dienu no ES dalībvalsts Grieķijas ierodas 3000 nelegālo imigrantu.
"Mēs nedarīsim šo darbu par 90 000 eiro, kurus mēs esam līdz šim saņēmuši, un mēs cerēto mērķi nesasniegsim ar vienu miljonu eiro, kas mums ir apsolīts," viņš uzsvēra.
"Ja vien mums nebūs Eiropas atbildes šim jautājumam, nevienam no mums nevajadzētu būt nekādām ilūzijām, ka šī problēma tiks atrisināta," sacīja Poposki.
"Tagad mums ir jārīkojas, un, iespējams, ar šo Vīnes konferenci mēs varam nokļūt pie risinājuma, kas ir Eiropas risinājums."