Pēdējās nedēļās sociālos tīklus ir pārplūdinājuši fotoattēli ar cilvēkiem, kas pozē dažādās vietās netālu no Černobiļas AES, kuras viens no kodolreaktoriem eksplodēja 1986. gada 26. aprīlī, izmetot tās apkārtnē milzīgu daudzumu radiācijas un padarot to neapdzīvojamu. Milzīgais tūristu pieplūdums ir izraisījis diskusijas par to, cik ētiskas ir ekskursijas uz vietu, kur ir notikusi tāda traģēdija.
Nevar atkauties
Tūristi no visas Ukrainas un ārvalstīm šajās dienās ir burtiski apsēduši pamesto Pripjatu un Černobiļas pilsētu, kas atrodas netālu no avarējušās atomelektrostacijas. Tūrisma firmas apgalvo, ka pieprasījums pārsniedz to kapacitāti.
"Jau vairākas nedēļas nevar atkauties no interesentiem, kas vēlas braukt uz Černobiļu, viss ir aizrunāts jau mēnesi uz priekšu," kādā Kijevas tūrisma aģentūrā sacīja laikrakstam Vestji. "Trūkst autobusu. Turklāt gandrīz visas tūrisma firmas ir izveidojušas jaunus maršrutus uz vietām, kuras rāda seriālā."
Tūrisma aģentūrā SoloEast apgalvo, ka mēneša laikā kopš seriāla Černobiļa izrādīšanas sākuma 6. maijā pieprasījums pēc ekskursijām uz Pripjatu un Černobiļu pieaudzis par vairāk nekā trešdaļu, salīdzinot ar šo pašu laikaposmu pērn.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 17. jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Irlielāmērāticams
Nju nju