Stērdžena vienlaikus ir kreisi orientētās Skotu Nacionālās partijas (SNP) līdere, un SNP vienmēr bijusi Kemerona vadīto konservatīvo pretiniece.
Taču laikraksta The Daily Telegraph rīcībā nonākusī kāda britu civildienesta ierēdņa atskaite par Skotijas premjerministres sarunu ar Francijas vēstnieci liecina, ka Stērdžena paudusi vēlmi, lai pēc 7.maijā paredzētajām vēlēšanām Lielbritānijas valdības vadības groži paliktu Kemerona rokās.
Tikmēr SNP ļāvusi noprast, ka tā parlamentā būtu gatava atbalstīt leiboristu mazākuma valdību Eda Milibenda vadībā, lai neļautu varu saglabāt torijiem.
Stērdžena ar Francijas vēstnieci Silviju Bermanu tikās februārī, kad tā pirmo reizi apmeklēja Skotiju.
Atskaite, kuru sastādījis augsta ranga civildienesta ierēdnis, tapusi, pamatojoties uz sarunu ar Francijas ģenerālkonsulu Skotijā Pjēru Alēnu Kofinē.
Sarunā ar Bermanu Stērdžena esot sacījusi, ka viņa nevēlētos oficiālu koalīciju ar leiboristiem. Viņa paudusi pārliecību, ka SNP vēlēšanās izcīnīs daudz vietu Lielbritānijas parlamentā, atzīstot, ka labprātāk Apvienotās Karalistes premjera krēslā viņa redzētu Kemeronu, jo Milibendam neesot šāda potenciāla.
Tomēr pats atskaites sastādītājs paudis šaubas, vai ģenerālkonsula teiktais pilnībā atspoguļo Stērdženas teikto, norādot, ka, viņaprāt, Skotijas premjerministre tik atklāti neizrunātos šāda veida tikšanās laikā.
Ierēdnis pieļāvis iespēju, ka tulkojumā sarunas saturs varētu būt sagrozīts vai pārprasts.
Tikmēr pati Stērdžena paziņojusi, ka laikrakstā publicētais ir "simtprocentīgi nepatiess".
Arī Francijas vēstniecības pārstāvis noliedzis, ka šāda saruna būtu notikusi.