"Mēs uzskatām, ka gaisa uzbrukumu mērķis ir naftas lauki," viņš piebilda, norādot, ka bumbas piezemējušās aptuveni 35 kilometrus no štata galvaspilsētas un, domājams, nav nodarījušas nekādus postījumus vai bojājumus naftas sektora infrastruktūrai.
Dienvidsudānas prezidents Salva Kīrs pirmdien paziņoja, ka viņa spēki atspieduši Sudānas spēkus atpakaļ pāri neoficiālajai abu valstu robežai un pārņēmuši savā kontrolē pierobežas naftas lauku, uz kuru pretenzijas ir abām pusēm.
Pēc šīm sadursmēm Sudānas prezidents Omars al Baširs atcēla aprīlī paredzēto tikšanos ar Kīru, pamudinot ANO ģenerālsekretāru Banu Gimunu nākt klajā ar aicinājumu uz mieru bijušo pilsoņkara pretinieku starpā. Bans aicināja abas valsts pārtraukt sadursmes un ievērot noslēgto vienošanos par robežu drošību.
Dienvidsudānas neatkarība tika pasludināta pagājušā gada jūlijā, pamatojoties uz referendumu, kas noslēdza divas desmitgades ilgušo pilsoņkaru, kurš prasīja divus miljonus dzīvību. Tomēr abu pušu starpā joprojām valda spriedze, ko saasinājusi ieilgusī robežu demarkācija, kā arī savstarpējās apsūdzības par nemiernieku grupējumu atbalstīšanu pretējās puses teritorijā.
Tiek ziņots, ka pirmdien sadursmēs piedalījušies arī nemiernieki. Sudānas armijas preses pārstāvis paziņoja, ka kaujās piedalījušies Dārfūras Taisnīguma un vienlīdzības kustības (JEM) kaujinieki, kuri uzbrukuši Sudānas karavīriem. Paši nemiernieki to kategoriski noliedz.
Savukārt grupējums Dienvidsudānas Atbrīvošanas armija (SSLA), kuru, kā uzskata Džūba, atbalsta Hartūma, paziņojis, ka viņu kaujinieki ir piedalījušies kaujās, uzbrūkot Dienvidsudānas spēkiem.