"Varasiestādes sagaida, ka nākamā gada otrajā pusē naftas ieguve būs sasniegusi līmeni, kāds tas bija pirms konflikta izraisīšanās. Ja tas tā notiks, mēs pavisam noteikti nākamgad pieredzēsim strauju aktivitātes atjaunošanos," sacīja Ahmeds.
Paredzams, ka Lībijas ekonomika šogad būs sarukusi par 50%, teikts SVF Reģionālās ekonomiskās perspektīvas ziņojumā, kas tika prezentēts trešdien Dubaijā.
Pirms dumpja sākuma februārī Lībija ik dienas eksportēja 1,65 miljonus barelu jēlnaftas. "Lībijas ekonomikas 70% veido nafta, un naftas sektors ir pilnībā apstājies," sacīja Ahmeds.
"Tam bijusi milzu ietekme uz iekšzemes kopproduktu, bet bijuši arī lieli pārrāvumi ārpus ogļūdeņraža sektora. Šo divu apstākļu kombinācija noveda pie ekonomikas sarukšanas uz pusi, turklāt arī budžets un tekošais konts šogad ir pārvietojies no liela pārpalikuma situācijas uz lielu deficītu," skaidroja amatpersona.
Atjaunojoties drošībai, strauji atgūsies arī tautsaimniecība, kas nav saistīta ar ogļūdeņraža sektoru. Kara dēļ tā sarukusi par 30%.
"Mēs sagaidām, ka nākamgad, ja drošības un politikas jomā tiks sasniegti vēlamie rezultāti, notiks strauja ekonomiskās aktivitātes atjaunošanās," norādīja Ahmeds.
Tautsaimniecības attīstību sekmēs aresta atcelšana iesaldētajiem Lībijas aktīviem, kas tiks izmantoti, "lai finansētu steidzamākos izdevumus," norādīja SVF amatpersona.
Vairākas valstis jau ir atcēlušas arestu Lībijas miljardiem dolāru, kad Nacionālā Pārejas padome tika atzīta par valsts leģitīmo pārstāvi.