Vides aktīvisti jau pauduši skepsi par to, ka aizliegums nesīs augļus.
"Cilvēki, kas dedzina bez atbilstošām atļaujām, tam nepakļausies," sacīja Sociālā un vides institūta pārstāvis Rodrigu Žunkeira.
Ugunsgrēku dzēšanas operācijās iesaistīti tūkstošiem karavīru un ugunsdzēsēju. Operācijās piedalās arī divas lidmašīnas C-130 Hercules un citi lidaparāti, kas uguns postītajos apgabalos valsts ziemeļos izlej ūdeni virs degošajiem mežiem.
Policija jau ceturtdien Paras pavalstī aizturējusi trīs cilvēkus, kas tiek vainoti par ugunsgrēka izraisīšanu 5000 hektāru lielā platībā aizsargājamā teritorijā.
Otrdien un trešdien izcēlušies 1600 jauni ugunsgrēki, līdz ar to kopējais ugunsgrēku skaits pieaudzis līdz teju 85 000, un tas ir lielākais ugunsgrēku skaits kopš 2010. gada, liecina oficiālās aplēses. Aptuveni puse ugunsgrēku izraisījušies plašajā Amazones baseinā.
Tiesa gan, Bolsonaru tiešraidē sociālajā tīklā Facebook apgalvoja, ka "šā gada ugunsgrēki ir zem pēdējo gadu vidējā līmeņa".
Aizsardzības ministrija apgalvojusi, ka ugunsgrēki tiek kontrolēti un ka to skaits sarūk, pateicoties arī lietum ugunsgrēku reģionos. Tiesa, meteorologi gan ir nav tik optimistiski noskaņoti, norādot, ka tuvāko nedēļu laikā lietus ugunsgrēku skartajos reģionos būs vien lokāls un ne pietiekami intensīvs, lai būtiski apturētu uguns izplatīšanos. Pavisam ugunsgrēki varētu tikt uzveikti vien oktobra sākumā, kad Amazones mežos tā pa īstam būs sākusies lietus sezona.