Kims jau iepriekš norādījis, ka viņa valsts nonākusi līdz šim smagākajā situācijā vairāku faktoru rezultātā, arī koronavīrusa pandēmijas, ASV un to sabiedroto sankciju un pagājušās vasaras dabas katastrofu dēļ, tomēr šī ir pirmā reize, kad viņš šā brīža situāciju pielīdzinājis 90.gadu badam.
Ziemeļkorejas monitoringa organizācijas nav pamanījušas masu bada vai humānās katastrofas pazīmes, tomēr Kima izteikumi liecina, ka grūtības ir nopietnas.
"Mums priekšā ir daudz šķēršļu un grūtību, tāpēc mūsu cīņa, lai īstenotu 8.partijas kongresa lēmumus, nebūt nebūs viegls uzdevums," valdošās partijas biedriem ceturtdien sacīja Kims.
"Esmu nolēmis aicināt Korejas Strādnieku partijas organizācijas visos līmeņos, arī tās centrālo komiteju un visas partijas pirmorganizāciju sekretārus, izvērst vēl vienu, daudz sūrāku, "grūto gājienu", lai mazinātu mūsu tautai šīs grūtības, kaut vai nedaudz," sacīja Kims.
Atbilstoši atšķirīgām aplēsēm badā 90.gadu vidū Ziemeļkorejā bojā gāja no simtiem tūkstošu līdz diviem vai pat trim miljoniem cilvēku.
Pēc šī bada, kas izraisījās Padomju Savienības atbalsta zaudēšanas, kā arī neveiksmīgās valsts vadības un dabas katastrofu rezultātā, Ziemeļkoreja vairāku gadus bija atkarīga no ārvalstu palīdzības.
Daži eksperti tagad norāda, ka Ziemeļkorejas pašreizējās grūtības nenovedīs pie bada, jo Ķīna to nepieļaus.