KCNA apgalvo, ka ārvalstu tūristu skaits pakāpeniski pieaudzis jau kopš 2000.gada, bet sevišķi strauji tas kāpis pēc 2009.gada. Īpaši šī tendence esot vērojama eiropiešu vidū. "Spožie, sociālistiskie sasniegumi," kurus izdevies gūt valdošajai Kimu dinastijai, ir paaugstinājuši Ziemeļkorejas statusu un izraisījuši tūristu interesi, norāda KCNA.
Cik daudz ārvalstu viesu ir apmeklējuši Ziemeļkoreju, aģentūra gan neatklāj un nekādus precīzus datus nesniedz. "Vairums tūristu internetā un citos medijos deva pozitīvas atsauksmes par savu pieredzi," atzīmējusi KCNA, piebilstot, ka tūristiem pieejamie maršruti pakāpeniski paplašinās.
Ziemeļkorejas gaisa satiksme ar citām valstīm ir ierobežota, un tai nav daudz tiešo reisu ar citām valstīm. Ziemeļkorejas lidsabiedrība Air Koryo piedāvā reisus uz Ķīnu, Čehiju, Ungāriju, Malaiziju, Šveici, Krieviju un Taizemi. Turklāt, dodoties uz Ziemeļkoreju, tūristiem jārēķinās ar lielām izmaksām, jo nabadzības nomāktā valsts no ārvalstu viesiem prasa augstu maksu par itin visu, sākot no alus kausa un beidzot ar apmešanās vietu.
Pēdējos mēnešos Ziemeļkoreja piesaistījusi pasaules uzmanību, palaižot kosmosā satelītu, ko starptautiskā sabiedrība uztvēra kā slēptu tāla darbības rādiusa ballistiskās raķetes izmēģinājumu, un veicot trešo kodolizmēģinājumu.