Tādu pašu lūgumu iesniedzis viņa kolēģis, Al Jazeera angļu redakcijas Kairas biroja vadītājs Muhameds Fahmijs, kurš ir gan Ēģiptes, gan Kanādas pilsonis.
As Sisi novembrī parakstīja dekrētu, saskaņā ar kuru viņam ir tiesības izraidīt cietumā ieslodzītus vai tiesājamus ārvalstniekus.
Nav skaidrs, cik ilgi šis process varētu ilgt. "Šī procedūra ir izstiepta," sacīja Grestes advokāts Mostafa Nagi. "Pēc lūguma iesniegšanas prokuratūrā tas ir jānodod apstiprināšanai ministru padomei (valdībai) un pēc tam republikas prezidentam, kurš apsvērs izraidīšanu."
Kā ziņots, Ēģiptes kasācijas tiesa ceturtdien lika vēlreiz no jauna izskatīt Grestes un divu viņa kolēģu lietu.
Kā ziņo Al Jazeera, žurnālisti paliks apcietinājumā. Pēc Grestes advokāta teiktā, lēmumu par viņu iespējamo atbrīvošanu pret drošības naudu var pieņemt vienīgi tiesa, kas izskatīs lietu no jauna. Jaunais tiesas process varētu sākties 45 dienu laikā.
Kasācijas tiesas sēde ilga aptuveni pusstundu. Notiesāto advokāti īsi izklāstīja savus argumentus, tiesa aizgāja apspriesties un atgriežoties paziņoja, ka pieņem apelācijas sūdzību un pieprasa lietu pārskatīt.
Tiesai bija trīs iespējas - pieprasīt lietas pārskatīšanu, pasludināt jaunu spriedumu vai attaisnot apsūdzētos. Pārskatīšanu pieprasīja gan aizstāvības, gan apsūdzības puse.
Jau vēstīts, ka trīs Al Jazeera žurnālisti - Greste, Fahmijs un producents Bahers Muhameds - tika arestēti 2013.gada 29.decembrī Kairā un jūnijā notiesāti par sakariem ar aizliegto "Musulmaņu brālību" un "melīgu ziņu pārraidīšanu".
Grestem un Fahmijam tiesa piesprieda septiņu gadu cietumsodu un Muhamedam - desmit gadu cietumsodu.
Viņu notiesāšana izraisīja plašu starptautisko cilvēktiesību un preses brīvības organizāciju nosodījumu. Virkne rietumvalstu, tostarp ASV, mudinājušas Ēģiptes prezidentu Abdelfatahu as Sisi notiesātos žurnālistus apžēlot.
Pēdējā laikā Ēģiptes un Kataras attiecībās iezīmējies atkusnis, kas devis cerības, ka žurnālisti varētu atgūt brīvību.
As Sisi, kas iepriekš uzsvēra, ka nejaucas Ēģiptes tiesu darbā, novembrī paziņoja, ka tiek apsvērta iespēja apžēlot trīs notiesātos Al Jazeera žurnālistus.
Greste oktobra beigās saņēmis Latvijas pilsoņa pasi, kura pēc viņa lūguma nodota glabāšanā ģimenei.
Kā norādījusi Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA), Pēteris Greste apsūdzēts un notiesāts nepatiesi. Viņš ir darījis tikai savu žurnālista darbu, nepārkāpjot profesionālās ētikas principus. Pirms gada Greste nokļuvis Ēģiptē nejauši, viņš turp devies, lai aizvietotu kolēģi, teikts asociācijas paziņojumā.