Durovs sestdien tika aizturēts Parīzes Le Buržē lidostā, kad ar privāto lidmašīnu bija ieradies no Azerbaidžānas galvaspilsētas Baku. Durovu aizturējusi gaisa transporta žandarmērija, jo viņš ir Francijā meklēto personu sarakstā.
Izmeklēšanas tiesnesis, kas nodarbojas ar šo lietu, pagarināja 39 gadus vecā Durova aizturēšanu pēc svētdienas vakara. Sākotnējais aizturēšanas termiņš nopratināšanai var ilgt ne vairāk kā 96 stundas.
Kad šis aizturēšanas posms beigsies, tiesnesis var pieņemt lēmumu par Durova atbrīvošanu vai arī izvirzīt apsūdzības un turpmāk viņu turēt apcietinājumā.
Francijas dienests OFMIN, kura uzdevums ir novērst vardarbību pret nepilngadīgajiem, bija izdevis Durova aizturēšanas orderi, veicot sākotnējo izmeklēšanu par iespējamiem noziegumiem, tostarp krāpšanu, narkotiku tirdzniecību, kibermobingu, organizēto noziedzību un terorisma veicināšanu. Durova aizturēšanas orderis ir spēkā tikai Francijā.
Durovs tiek apsūdzēts par to, ka nav veicis pasākumus, lai ierobežotu savas platformas noziedzīgu izmantošanu.
"Telegram" pavēstīja, ka "Durovam nav nekā slēpjama un viņš bieži ceļo pa Eiropu".
"Telegram" ievēro ES tiesību aktus, tostarp Digitālo pakalpojumu aktu, un tā moderācija atbilst nozares standartiem," norādīja "Telegram". "Ir absurdi apgalvot, ka platforma vai tās īpašnieks ir atbildīgs par šīs platformas ļaunprātīgu izmantošanu."
Durovs izveidoja "Telegram" 2013.gadā pēc tam, kad viņa pirmais projekts - Krievijas sociālais tīkls "VKontakte" (VK) - saskārās ar grūtībām, kurās viņš vainoja Kremli. Viņš 2014.gadā pameta Krieviju.
"Telegram" ir kļuvis ārkārtīgi populārs, daļēji pateicoties tam, ka tā ziņojumapmaiņas kanālos ir viegli skatīties un publicēt videoklipus.
Taču kritiķi apsūdz to, ka tajā bieži vien tiek izvietots nelikumīgs saturs, sākot ar ekstrēmiem seksuāliem attēliem, dezinformāciju un arī narkotiku iegādes pakalpojumiem.
Krievijas vēstniecība Parīzē paziņoja, ka tā ir pieprasījusi piekļuvi Durovam, bet nav saņēmusi atbildi no Francijas.