Kaut arī Itālijai šobrīd nav nopietnas nepieciešības pēc aizņēmumiem, un kredītu līmenis valsts privātajā sektorā ir diezgan zems, Moody's paziņojumā teikts, ka tirgus pašlaik nav tendēts uz eiro.
Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni paziņoja, ka aģentūras lēmums bijis paredzams, tomēr "Itālijas valdība pieliek maksimālas pūles, lai sasniegtu izvirzītos mērķus". Kā atzīmēja Itālijas premjerministrs, Eiropas Komisija ir piekritusi viņa valdības izstrādātajam taupības budžetam, kura mērķis ir deficīta novēršana 2013. gadā.
Analītiķi brīdina, ka Itālijas vērtspapīru reitinga pazemināšanai, visticamāk, sekos arī Itālijas banku reitinga pazemināšana. Ja tas notiks, bankām kļūs grūtāk un dārgāk piesaistīt aizņēmumus un rezultātā vēlspēcīgāk saasināsies krīze eirozonā.
Moody's tāpat pauda bažas par Itālijas ekonomiskās izaugsmes prognozēm struktūrālo problēmu eirozonā un globālās ekonomikas tempu palēlināšanās dēļ.
Cita problēma, uz kuru norāda aģentūra, ir tā dēvētie "politiskie un ekonomiski riski": pagaidam nav atbildes uz jautājumu, vai Eiropas valstu valdības spēs pietiekami ātri piedāvāt pārliecinošo risinājumu eirozonas problēmām un īstenot to dzīvē.
Jāatgādina, ka šovasar 17 eirozonas valstu valdības apstiprināja ekonomiskās stabilitātes fonda palielināšanu, taču šis lēmums vēl jaatbalsta arī ar visu šo valstu parlamentiem. Komentētāji norāda, ka lēnās politiķu reakcijas uz krīzi pamatā ir Eiropas Savienības sarežģītā institucionālā struktūra.
Moody's lēmums pazemināt Itālijas reitingu tagad satrauc arī Spāniju, kur bažu par valsts finansiālo nākotni dēļ tāpat ievērojami pieaugusi kredītu vērtība.