Sagaidāms, ka likums spēkā stāsies svētdien - dienu pēc tam, kad tas būs oficiāli publicēts.
Pēc sākotnējās ievadfāzes tiem, kas atteiksies vakcinēties, no marta vidus draudēs līdz 3600 eiro lieli naudassodi.
Valdība sākotnēji gribēja, lai prasība attiektos uz visiem, kas sasnieguši 14 gadu vecumu, bet vēlāk tika izlemts prasību attiecināt tikai uz pieaugušajiem, bet izņēmumi noteikti attiecībā uz grūtniecēm un cilvēkiem ar medicīniskām problēmām.
Parlamentā nopietnāko opozīciju iecerei izrādīja galēji labējā Austrijas Brīvības partija. Tās līderis Herberts Kikls pauda uzskatu, ka ar jaunievedumiem "Austrijā tiek sagatavots ceļš totalitārismam".
Kikls solījis, ka atteiksies vakcinēties, spītējot jaunajam likumam.
Kopš ieceres izziņošanas novembrī protesta akcijās nedēļas nogalēs pulcējušies desmiti tūkstoši cilvēku.
Lēmumam ir plašs politiskais atbalsts - izņemot galēji labējos, pārējie politiskā spektra spēki ieceri atbalsta, šādi cenšoties palielināt vakcinācijas aptveri.
Šobrīd 69% Austrijas iedzīvotāju ir sertifikāti, ka viņi ir pilnībā vakcinēti pret Covid-19. To vidū ir arī austrieši, kas saņēmuši balstdevu, jo vakcinācijas primāro kursu viņi noslēguši pirms vairāk nekā sešiem mēnešiem.
Austrijā ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits pārsniedzis 14 000.
Izplatoties vīrusa omikrona paveidam, pēdējo nedēļu laikā pieaudzis jauno Covid-19 gadījumu skaits, bet slimnīcas līdz šim nav pārslogotas.
Obligāta vakcinācija pret Covid-19 līdz šim ieviesta vien nedaudzās pasaules valstīs - Ekvadorā, Tadžikistānā, Turkmenistānā, Indonēzijā un Mikronēzijā.