Pirmo maksājumu desmit miljonu mārciņu apmērā Oistoni veica laikā, bet otro, kuram termiņš bija februāris, Anglijas futbola kluba Blackpool līdzīpašnieks Belokoņs nav saņēmis. Līdz ar to Belokoņu apkalpojošais juridiskais birojs lūdzis tiesu izpildītāju palīdzību.
"Apstiprinām, ka mūsu klients ir spēris soļus, lai atgūtu līdzekļus, kurus viņam ir parādā Ouens Oistons, Karls Oistons un Blackpool Football Properties Limited. Belokoņa kungs uzsver, ka tiesu izpildītāju darbības netiks vērstas pret Blackpool Football Club Limited un ar futbolu saistītiem aktīviem," teikts juridiskā biroja Clifford Chance paziņojumā.
Belokoņs iepriekš ilgstoši tiesājās ar kluba lielākajiem akcionāriem - Oistonu ģimeni, novembrī Lielbritānijas Augstākajai tiesai lemjot, ka Oistoniem jāmaksā Belokoņam vairāk nekā 31 miljons sterliņu mārciņu (35 miljoni eiro) liela kompensācija.
Prasība tiesā tika celta, jo savulaik Oistoni pārskaitīja miljoniem mārciņu Blackpool līdzekļu uz citām sev piederošām kompānijām, izsniedzot nenodrošinātus bezprocentu aizdevumus un izmaksājot sev direktoru algas.
Drīz vien pēc tiesas lēmuma Blackpool komanda tika izlikta pārdošanā, taču tās galvenie akcionāri joprojām ir Oistoni, kuru ģimenei šis klubs piederējis 32 gadus.
Lielbritānijas Augstākajā tiesā novembrī tika norādīts, ka Oistonu ģimene mazākuma akcionāram Belokoņam un viņa nozīmētajiem valdes locekļiem Kasparam Vārpiņam un Normundam Malnačam liedza pieņemt būtiskus lēmums un nesniedza informāciju, turklāt viņš nevarēja saņemt savu daļu peļņas.
Tiesa tāpat uzdeva Oistoniem samaksāt Belokoņam tiesāšanās izdevumus, kas sasniedza gandrīz divus miljonus mārciņu. Tādējādi Valērijam Belokoņam izdevās atrisināt ilgstošo akcionāru konfliktu klubā, gan atgūt desmit gadu laikā veiktās investīcijas.
Lietu pret Blackpool futbola kluba līdzīpašniekiem un viņiem piederošiem uzņēmumiem par mazākumakcionāra tiesību aizskaršanu ierosināja Belokoņam piederošā SIA VB Football Assets.
Belokoņs prasību iesniedza saistībā ar to, ka kopš Blackpool futbola kluba iekļūšanas Anglijas futbola premjerlīgā 2010. gadā Oistoni bija pārskaitījuši desmitiem miljonu mārciņu uz citām Oistoniem piederošām kompānijām, izsniedzot nenodrošinātus bezprocentu aizdevumus, kā arī izmaksājot 11 miljonus mārciņu Ovenam Oistonam algā. Šīs darbības Oistoni esot veikuši, neinformējot Belokoņu, neiesaistot viņu lēmumu pieņemšanā un neizmaksājot Belokoņam viņam pienākošos peļņas daļu.
Vienlaikus Oistoni neesot investējuši pienācīgus līdzekļus futbola komandā, neraugoties uz to, ka tā saucamie kompensācijas maksājumi, Blackpool atstājot premjerlīgu, vairāku gadu laikā bija gandrīz 100 miljoni mārciņu. Rezultātā komanda dažu gadu laikā no premjerlīgas bija noslīdējusi līdz pēc spēka ceturtajai futbola līgai. Tiesa, tagad Blackpool spēlē līmeni augstāk.
Tiesa, arī Belokoņam Anglijā nemaz nav tik laba slava, jo oktobrī Anglijas Futbola līga (EFL), kas pārrauga Anglijas pēc spēka otrās, trešās un ceturtās divīzijas klubus, liedza viņam ieņemt augstus amatus Blackpool vienībā. Latvijas baņķieris Belokoņs neizturēja īpašnieku un direktoru testu, kas paredzēts, lai pasargātu līgas un to sacensību tēlu un godīgumu. Belokoņs 20% Blackpool futbola kluba akciju iegādājās 2006. gadā.
Blackpool ar 42 punktiem 34 spēlēs ieņem 17. vietu Anglijas pēc spēka trešās līgas jeb League One turnīra tabulā.