Slaktiņš Račakas ciematā, par ko tika apsūdzēta serbu armija un policija, 1999.gada marta beigās noveda pie NATO uzlidojumiem.
Teodosijevičs, kurš ir etniskais serbs, martā NATO uzlidojumu 20.gadadienā protestu demonstrācijā izteicās, ka albāņi to visu ir izdomājuši.
Pēc NATO militārās iejaukšanā Belgrada faktiski zaudēja kontroli pār pamatā albāņu apdzīvoto Kosovu, un 2008.gadā Priština vienpusējā kārtā pasludināja neatkarību no Serbijas.
Kosovas neatkarību jau atzinušas vairāk nekā 110 valstis, tostarp 23 no 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, taču Serbija bijušo provinci joprojām uzskata par savas teritorijas sastāvdaļu.
Arī vairums Kosovā dzīvojošo serbu neatbalsta valsts neatkarību.
Kamēr Kosova un Rietumi secinājuši, ka Račakā nogalinātie cilvēki bija mierīgie iedzīvotāji, Serbijā daudzi uzskata, ka tie bija separātistu kaujinieki.
Teodosijeviču atlaida toreizējais Kosovas premjerministrs Ramušs Haradijans, paziņojot, ka Teodosijeviča izteikumos pausts "zināšanu trūkums, naids un apvainojumi" Kosovas neatkarības kara upuriem.
Teodosijevičs demonstrācijā sacīja, ka NATO sākusi uzlidojumus "tā dēvētās humānās katastrofas dēļ", šādi radot iespaidu, ka serbu pastrādātie noziegumi Kosovā bijuši krietni maznozīmīgāki nekā patiesībā.
Tiesa secināja, ka Teodosijevičs tīši kūdījis uz naidu dažādo Kosovas etnisko grupu starpā. Teodosijevičam ir tiesības spriedumu pārsūdzēt.
Novērotājs