Zemans, kurš ir pazīstams ar simpātijām pret Krieviju, pagājušajā nedēļā paziņoja, ka Čehija pagājušajā gadā eksperimentējusi ar Novičok.
Babiša birojs pirmdien izplatīja paziņojumu, ka Čehija 2017.gadā izgatavojusi niecīgu daudzumu Novičok A-230 militārās programmas ietvaros, kas domāta armijas un iedzīvotāju aizsardzībai.
Čehijas Ārlietu ministrija piektdien paziņoja, ka saskaņā ar starptautiskajiem līgumiem mikrosintēzes process netiek uzskatīts par izgatavošanu un norādīja, ka viela nekavējoties iznīcināta.
Kā norādīts paziņojumā, Zemana apgalvojumi izskanējuši nesaprašanās rezultātā.
Zemans, atsaucoties uz Čehijas militārā izlūkdienesta ziņojumiem, pavēstīja, ka eksperiments notika pagājušajā novembrī militārajā pētījumu centrā Brno. "Izgatavotās indes daudzums bija mazs un pēc eksperimentiem tika iznīcināts," intervijā telekanālam Barrandov pavēstīja Zemans.
"Mēs zinām kur, mēs zinām kad, tāpēc būtu liekulīgi izlikties, ka nekas nav noticis," sacīja Zemans.
Pēc ekspertu teiktā, pasaulē ir tikai dažas laboratorijas, kurās var izgatavot Novičok.
Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova martā paziņoja, ka Čehija, Slovākija, Lielbritānija vai Zviedrija esot ticami šīs vielas avoti.
Čehijas ārlietu ministrs Martins Stropnickis nosauca Zaharovas teikto par "absurdu apsūdzību".
Pēc Zemana paziņojuma Zaharova piektdien pavēstīja, ka Lielbritānijas valdība melojusi, paziņojot, ka Krievija ir vienīgā valsts, kas izgatavojusi Novičok.
Lielbritānijas varasiestādes uzskata, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu Novičok.
Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.
Šī ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad Eiropā pielietots ķīmiskais ierocis, un incidents vēl vairāk saspīlējies Maskavas un Rietumu attiecības, abām pusēm izraidot ievērojamu skaitu pretējās puses diplomātu.
hm
Riko