Palīdzības organizācija Sarkanais krusts ziņo, ka 26 cilvēku mirstīgās atliekas atrastas kāda piejūras ciemata villas pagalmā, kas atrodas tieši katastrofas centrā. Iepriekš oficiāli tika apstiprināts, ka gājuši bojā 24 cilvēki, bet nu tiek ziņots jau par vismaz 50 upuriem. Lielākā daļa upuru bija iesprostoti ciemā, kas atrodas 40 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Atēnām, un gāja bojā savās mājās vai automašīnās.
Rafinas pilsētas mērs Evangels Burnus, sacīja, ka dzīvību zaudējuši 60 cilvēki.
Glābēji, izmantojot laivas un helikopterus, evakuē cilvēkus no pludmales. Simtiem ugunsdzēsēju cīnās ar liesmām, un daži cilvēki ir pametuši savas mājas Atēnās. Amatpersonas norāda, ka tiek meklēti 10 tūristi, kas no ugunsgrēka mēģināja patverties laivā.
"Mēs darām visu, kas ir cilvēka spēkos, lai ugunsgrēku iegrožotu," sacīja valsts premjerministrs Aleksis Ciprs.
Iedzīvotāji, kas atradās vissmagāk skartajos apgabalos, bija spiesti glābties jūrā. "Par laimi tur bija jūra, iegājām jūrā, jo liesmas mums sekoja līdz pat ūdenim," sacīja kāds vīrietis.
Ciprs izsludinājis ārkārtas stāvokli Atikas reģionā. Grieķijas valdība ir lūgusi citām Eiropas valstīm helikopterus un papildu cilvēkresursus, lai palīdzētu apdzēst ugunsgrēkus.
Nosūtot papildu lidmašīnas, transportlīdzekļus un ugunsdzēsējus, palīdzību Grieķijai sniedz Itālija, Vācija, Polija un Francija.
Pēdējo reizi tik briesmīgi mežu ugunsgrēki Grieķiju skāra 2007. gadā, kad desmitiem cilvēku gāja bojā Peloponēsas pussalā.
Jāatgādina, tieši tāpēc, ka gan Grieķijā, gan Zviedrijā plosās pamatīgi meža ugunsgrēki, Latvijai ir visai niecīgas cerības piesaistīt Eiropas Savienības tehniku Valdgales pagasta ugunsgrēka dzēšanā, tāpēc nolemts aicināt talkā Baltkrieviju.
precizēts bojāgājušo skaits