Islāmismam veltītās diskusijās Parīzē Valss brīdināja, ka Francijā, kur mīt Eiropā lielākā musulmaņu kopiena, "ideoloģiskajā un kulturālajā kaujā" uzvar salafisti, un solīja tuvākajos gados ievērojami palielināt budžetu Francijas drošībai un aizsardzībai.
"Salafisti pārstāv vienu procentu no musulmaņiem mūsu valstī, bet viņu vēstījums - viņu ziņas sociālajos tīklos - ir vienīgais, ko mēs dzirdam," norādīja Valss.
Pēc džihādistu uzbrukuma žurnāla Charlie Hebdo redakcijai Parīzē 2015.gada janvārī un teroristu uzbrukumiem Parīzē novembrī Francija ir pastiprināti pievērusies cīņai pret ekstrēmismu.
Pagājušajā mēnesī sarīkotie sprādzieni Briselē ir pastiprinājuši bažas, ka vairākas vietas Eiropā pārvēršas par pašmāju ekstrēmistu "audzētavu".
Tajā pašā laikā pastāv bažas par islamofobijas pieņemšanos spēkā. Francijas sieviešu tiesību ministre martā izpelnījās kritiku par izteikumiem, ka sievietes ar galvas lakatiem ir kā melnādainie, kuri atbalstīja verdzību.
Ministres komentāri bija atbilde uz vairāku modes namu izstrādātajām kolekcijām speciāli musulmaņu tirgum.
Francijā publiskās vietās ir aizliegts valkāt lakatus, kas aizsedz seju, un Valss norādīja, ka ir gadījumi, kad šalles tiek izmantotas kā izaicinājums Francijas sekulārajai sabiedrībai.
Arī viņš sacīja, ka tā ir sieviešu paverdzināšana, nevis modes tendence, brīdinot par "ideoloģisku vēstījumu, kas var izplatīties tālāk par reliģiskiem simboliem".