Grieķijas parlaments ceturtdienas naktī pēc daudzas stundas ilgušas lemšanas atbalstījis vērienīgas reformas darba tirgus un nodokļu jomā, ko apmaiņā pret jaunu finansiālu palīdzību pieprasījuši starptautiskie aizdevēji.
Reformas paredz būtiskas izmaiņas pensiju sistēmā, nodokļu pieaugumu. Par to nobalsoja vairākums deputātu - 229, bet pret bija 64. Seši atturējušies. Valdošajai radikāli kreisajai partijai Syriza izdevies pieņemt reformas ar opozīcijā esošo proeiropeisko partiju atbalstu. Pret balsojis nu jau bijušais finanšu ministrs Janis Varufakis.
Līdz ar to Grieķijas parlaments spēris soli pretī tam, ka Grieķija nākamo trīs gadu laikā saņems kārtējo aizdevumu 86 miljardus eiro apjomā. Tiesa, par šo jautājumu būs jālemj arī citu eirozonas valstu parlamentiem.
Grieķijas parlamenta vairākuma atbalstītās reformas lielā mērā līdzinās tiem pasākumiem, pret kuriem referendumā 5.jūlijā nobalsoja Grieķijas sabiedrība.
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs skaidroja, ka neesot citas izvēles, ja valsts vēlas palikt eirozonā.
"Mēs neatkāpsimies no sava solījuma cīnīties par darbaļaužu tiesībām līdz galam," pirms balsojuma sacīja Ciprs, "nav citas izejas kā mums dalīt šīs atbildības smagumu."
Pirms balsojuma Atēnās pie parlamenta ēkas sapulcējās vairāk nekā 12 tūkstoši protestētāju, no kuriem vairāki apmētājuši policiju ar degmaisījuma pudelēm un akmeņiem, tāpēc likumsargi izmantojuši asaru gāzi.