Departamenta ģenerāldirektora vietnieks Olevs Kalda sacīja, ka informācija par krasu cūku mirstības palielināšanos fermā saņemta pirmdienas vakarā. Kopš piektdienas fermā mirušas jau vairāk nekā 30 cūkas.
"Lai gan Sāremā iepriekš Āfrikas cūku mēris nav konstatēts, mēs paņēmām paraugus no šīs fermas un nosūtījām tos uz laboratoriju. Rezultāti kļūs zināmi rītdienas [trešdienas] laikā. Tiklīdz būs iespējams, mēs par to paziņosim," klāstīja Kalda.
Līdz šim ĀCM Sāremā salā nav konstatēts nedz mājas, nedz mežacūkām. Sāremā un Hījumā salas līdz šim ir vienīgie Igaunijas apriņķi, kur Eiropas Savienība nav noteikusi karantīnas zonu saistībā ar šīs dzīvnieku slimības izplatīšanos.
Pirmais ĀCM gadījumus mežacūkai Igaunijā tika atklāts 2014.gada 8.septembrī, kad no Spānijā esošas Eiropas Savienības atsauces laboratorijas tika saņemts diagnozes apstiprinājums mežacūkai, kas atrasta Valgas apriņķa Hummuli ciemā, sešu kilometru attālumā no Latvijas robežas. Pirmais gadījums, kad ar ĀCM Igaunijā inficējās mājas cūka, reģistrēts 2015.gada 21.jūlijā.
ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.