Laikraksts Corriere Della Sera un citi mediji sestdien vēstīja, ka līdz 3.aprīlim ievērojami tiks ierobežota kustība starp šo reģionu un pārējo valsts teritoriju.
Pagaidām nav skaidrs, kad šis plāns tiks īstenots. Corriere Della Sera vēsta, ka tas ir neizbēgams, un tie, kas nepakļausies, var tikt ieslodzīti cietumā.
Itālijā jaunā koronavīrusa gadījumu skaits piektdien pieauga līdz 5883, bet mirušo skaits no tā izraisītās slimības Covid-19 sasniedzis 233.
Milānā dzīvo gandrīz 1,4 miljoni cilvēku, savukārt visā Lombardijas reģionā - 10 miljoni. Tas ir Itālijas turīgākais reģions.
Valdības karantīnas plānā iekļautas arī Veneto reģiona daļas ap Venēciju un Parma Emīlijā-Romanjā un Rimini. Šajās trīs pilsētās dzīvo apmēram 540 tūkstoši cilvēku.
Mēnesi ilgs aizliegums iebraukt tādās pilsētās kā Venēcija var nodarīt smagu kaitējumu valsts tūrisma industrijai, kas jau piedzīvo grūtus laikus.
Valdības plānā paredzēts ieteikt cilvēkiem palikt mājās, cik vien iespējams ilgi. Tiks slēgti visi naktsklubi, peldbaseini un sporta centri. Bāri un restorāni paliks atvērti, tomēr tiem būs jānodrošina, ka viesi sēž vismaz metru attālumā viens no otra. Tiks aizliegtas arī tādas reliģiskās ceremonijas kā bēres un kāzas.
Iekļūšana karantīnas zonās būs atļauta tikai "nopietnu iemeslu dēļ". Karantīnas noteikumu pārkāpējiem tiks piemērota soda nauda un trīs mēnešus ilgs cietumsods.
Pēdējo divu nedēļu laikā Itālija ir noteikusi karantīnas "sarkano zonu" 11 ciematos, kuros kopā dzīvo 50 000 cilvēku. Tika paredzēts, ka valdība sestdien paplašinās šo karantīnas rajonu, tomēr Itālijas mediji neprognozēja, ka karantīna varētu aptvert vairāk nekā desmit miljonus cilvēku un faktiski izolēt Venēciju un Milānu.
Sanāksmē vēlā sestdienas vakarā valdības ministri arī nolēma aicināt atgriezties darbā pensionētus ārstus.
Vīruss jau izplatījies uz 22 Itālijas reģioniem un pirmie nāves gadījumi fiksēti arī valsts medicīniski sliktāk sagatavotajos dienvidos.
P.
P.
AirBaltic