Vides ministrija šo dokumentu nodevusi tālāk parlamentam un tehniskajām aģentūrām. Kā norādījis ministrijas vicekanclers Ado Lehmuss, lai gan iepriekš Krievija Igauniju par šiem saviem plāniem nav informējusi, šobrīd radusies iespēja iepazīties ar saņemtajiem atzinumiem un sniegt par tiem komentārus, kas tiks gaidīti līdz 23.augustam.
Glabātava paredzēta 250 000 kubikmetru kodolatkritumu ar zemu un vidēju radioaktivitāti no Krievijas ziemeļrietumu rajonos esošajiem reaktoriem, un tās plānotais aktīvās izmantošanas laiks ir 30 līdz 50 gadi. Ar šo projektu nodarbojas radioaktīvo atkritumu apsaimniekošanas kompānija RosRAO.
Dokumenta pavadvēstulē norādīts, ka tiek apsvērtas četras iespējamās glabātavas būves vietas - viena Lubanovā, viena Sosnovijborā un divas vietas Kastivskojē. Sosnovijborā - pusceļā starp Sanktpēterburgu un Narvu - jau atrodas atomelektrostacija un citi kodolobjekti. Igaunijai raisa bažas Černobiļas tipa reaktori, kuriem trīsdesmit gadu laikā bijušas vairākas problēmas, ieskaitot nelielas radioaktivitātes noplūdes. Šos reaktorus būtu jāaptur līdz 2020.gadam.