Francijas ārlietu ministrs Alēns Žipē paziņoja, ka nav informēts par "oficiālu vienošanos", bet esot loģiski, ka tādām valstīm kā Francijai, kura palīdzēja NPP pārņemt varu savās rokās, vajadzētu piedalīties Lībijas atjaunošanā.
Liberation vēsta, ka NPP vēstulē, kas datēta ar 3.aprīli, informējusi kādu emīru Katarā par vienošanos "piešķirt 35% no jēlnaftas Francijai apmaiņā pret tās pilnīgu un pastāvīgu atbalstu mūsu padomei".
Francijai, kura gatavojas ceturtdien uzņemt pasaules līderus un "Lībijas draugus", lai spriestu par Lībijas nākotni bez diktatora Muamara Kadafi, "Liberation" paziņojums sagādājis neērtus brīžus.
29. augustā līgumu ar NPP parakstīja Itālijas naftas gigants ENI, vienojoties par naftas ražošanas atsākšanu Lībijā un gāzes cauruļvada darbības atjaunošanu, kas stiepjas no Lībijas naftas laukiem līdz Itālijai.
Jāpiebilst, ka dažas dienas iepriekš Itālijas ārlietu ministrs Franko Fratīni noliedza apgalvojumus, ka Itālijas un Francijas starpā būtu izvērtušās cīņas par Lībijas bagātībām.
"Nav sacensības par to, kurš Lībijā nokļūs pirmais," sacīja ministrs, noraidot Itālijas laikrakstos izskanējušos pieņēmumus, ka abu valstu starpā izvēršas sīva konkurence par to, kura dabūs labākos līgumus Lībijā pēc Muamara Kafdafi režīma krišanas.
Lībijā ir "valdošā šķira, kvalificēti jauni cilvēki, cilvēki, kas ir ceļojuši un pazīt pasauli", un nepieļaus, ka viņiem tiek uzspiesta "koloniālās varas klātbūtne", skaidroja ministrs.
Itālijai būs zināma loma Lībijā pēc Kadafi krišanas, it īpaši attiecībā uz infrastruktūru, enerģijas un telekomunikāciju sektoriem, kā arī attiecībā uz imigrāciju, norādīja Fratīni.
"Itālija nekļuva svarīga Lībijai tikai vakar. Tā ir politiskā draudzība, ekonomiskā apmaiņa un starptautiskā sadarbība vairāku desmitgažu garumā, un tā turpināsies attiecībās ar jaunveidojamo valdību," pārliecināts ir ministrs.