Grupa sīriešu, libāniešu un palestīniešu, kurā bija 28 bērni, 19 sievietes un 67 vīrieši, nonāca krastā Karalisko gaisa spēku bāzē Akrotiri, no kurienes Lielbritānijas lidmašīnas veic uzlidojumus teroristiskā grupējuma "Islāma valsts" pozīcijām Irākā.
"Mēs varam apliecināt, ka imigranti ir pārvietoti uz pagaidu tranzīta objektu, lai sagādātu piemērotāku mitekli," pavēstīja Lielbritānijas spēku pārstāvis Kiprā.
Viņi pārvietoti no noliktavas Akrotiri uz citu objektu Larnakas piekrastē, Dekelijas garnizonpilsētā.
Sestdien armija paziņoja, ka daži no imigrantiem lūguši patvērumu, bet atteicās izpaust, vai patvērums tika pieprasīts Lielbritānijā vai Kiprā, un viņu liktenis palicis neskaidrs.
"Lielbritānijas valdība ir skaidri darījusi zināmu, ka tā neļaus atvērties jaunam imigrantu ceļam," teica armijas pārstāvis.
Jau nedēļas nogalē tika paziņots, ka gaisa bāze Akrotiri "nav ceļš, pa kuru cilvēki varēs iekļūt Lielbritānijā".
Amatpersonas nevarēja apliecināt, vai patvēruma meklētāji tiks nodoti Kipras varasiestādēm, lai tās izskatītu viņu patvēruma pieteikumus, un Nikosija nav izrādījusi nekādu vēlēšanos viņus uzņemt.
Kipras imigrācijas dienesta darbinieki piedalījušies sarunās Akrotiri, lai izlemtu par tālākajiem soļiem.
Lielbritānijas Aizsardzības ministrija trešdien pavēstīja, ka imigrantus jānodod Kipras varasiestādēm saskaņā ar 2003.gada vienošanos par to, ka Kiprai "jāuzņemas atbildība šādās situācijās".
Pirms vienošanās tika parakstīta, imigranti, kas sasniedza bāzi, nonāca juridiskā strupceļā.
Piemēram, 1998.gadā Akrotiri zvejas laivā sasniedza 75 imigranti. Pēc septiņpadsmit gadiem daži no viņiem joprojām dzīvo Dekelijas garnizonpilsētā, jo viņu patvēruma pieprasījumus Lielbritānija atkārtoti noraidījusi.
Akrotiri ir viena no Lielbritānijas armijas bāzēm, kurās Apvienotā Karaliste saglabāja kontroli, kad Kipra 1960.gadā no tās ieguva neatkarību.