Parlamenta locekļi aicinājumu apstiprināja vienbalsīgi, tomēr valdībai tas nav saistošs.
Ministri aicināti oficiāli atzīt, ka Islāma valsts uzbrukumi kristiešiem, jezīdiem un citām reliģiskajām un etniskajām minoritātēm Sīrijā un Irākā ir genocīds.
Tomēr Ārlietu ministrijas jaunākais valdības ministrs Tobiass Elvuds norādīja, ka šāds lēmums būtu jāpieņem tiesām, nevis valdībai.
"Es uzskatu, ka genocīds ir noticis, bet, kā teicis premjerministrs, genocīds ir drīzāk tieslietu, nevis politisks viedoklis," viņš piebilda.
Parlamenta locekļi no visām partijām aicināja Lielbritāniju izmantot savu stāvokli ANO Drošības padomē, lai panāktu situācijas izskatīšanu Starptautiskajā Krimināltiesā (SKT).
Elvuds savukārt norādīja, ka Drošības padomes vēršanās SKT būs iespējama tikai tad, ja padome būs vienota un ideālā variantā sadarbojoties ar valstīm, kur noziegumi notikuši.
Viņš atgādināja, ka mēģinājums vērsties SKT jau bijis 2014.gadā, bet Ķīna un Krievija to nobloķējušas.
Tomēr Elvuds sacīja, ka diskusijas turpinās un pašreiz situācija ir citāda nekā 2014.gadā.
ASV pagājušajā mēnesī paziņoja, ka Islāma valsts noziegumi pret kristiešiem, jezīdiem un šiītiem Irākā un Sīrijā ir pielīdzināmi genocīdam, un solīja džihādistus apturēt.
Valsts sekretāra Džona Kerija paziņojums gan neuzlika Baltajam namam nekādas jaunas saistības, tomēr Baltais nams paziņoja, ka varētu atbalstīt SKT izmeklēšanu iespējamā genocīda lietā.