29 gadus vecais Viljams, kurš ir otrais troņa pretendentu rindā, Folklenda salās dienēs kā RAF meklēšanas un glābšanas helikoptera pilots.
Karaliskās ģimenes locekļa ierašanās pirms 1982.gada Folklendu salu kara 30.gadskārtas vēl vairāk saasināja attiecības starp Lielbritāniju, kura kontrolē šīs salas kā savu kroņa koloniju, un Argentīnu, kas pretendē uz tām.
Argentīnas Ārlietu ministrija šonedēļ paziņoja, ka ir pret "Lielbritānijas mēģinājumiem militarizēt konfilktu", un pauda nožēlu par prinča ierašanos šajās salās "iekarotāja uniformā".
Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons 18.janvārī apsūdzēja Argentīnu "koloniālismā" pret Folklendu salām un brīdināja, ka Lielbritānija ir gatava tās aizsargāt.
Kamerons savā runā Lielbritānijas parlamenta apakšpalātā Kopienu palātā nosodīja Argentīnas retoriku šo salu jautājumā un uzsvēra, ka Lielbritānija "atbalsta Folklenda salu iedzīvotāju tiesības uz pašnoteikšanos". "Es uzskatu, ka Argentīnas pēdējā laika izteikumi patiesībā daudz vairāk līdzinās koloniālismam, jo šie cilvēki grib palikt briti, bet Argentīna grib, lai viņi rīkotos citādi," sacīja Kamerons.
Argentīnas iekšlietu ministrs Florensio Randaco reportieriem paziņoja, ka Kamerona izteikumi ir "pilnīgi apvainojoši, sevišķi no Lielbritānijas puses". Argentīnas ārlietu ministrs Ektors Timermans sacīja, ka "acīmredzot laikā, kad no koloniālisma saglabājušās tikai paliekas, Lielbritānija impērijas norietā nolemj pārrakstīt vēsturi".
Argentīna 2010.gadā paziņoja, ka Lielbritānija pārkāpusi starptautiskās tiesības, sākot naftas ieguvi Folklendu salu šelfā.
Pagājušā gada decembrī Dienvidamerikas valstu tirdzniecības bloks MERCOSUR pēc Argentīnas pieprasījuma piekrita slēgt savas ostas kuģiem ar Folklenda salu karogu.
Argentīnas tuvumā esošās Folklenda salas ar trim tūkstošiem iedzīvotāju ir Lielbritānijas kolonija kopš 1833.gada, bet Argentīna tās dēvē par Malvinu salām un uzskata par savu teritoriju. 1982.gadā šo salu dēļ notika karš starp abām valstīm, un Lielbritānija uzvarēja šajā karā, kas ilga 74 dienas.