Centrālā valdība arī norādīja, ka uz Katalonijas premjerministra amatu virzītais ievērojamais separātistu līderis Džordi Sančess nevar ieņemt šo amatu, jo atrodas cietumā Madridē, gaidot iespējamu tiesu apsūdzībās par kūdīšanu un dumpi.
Spānijas valdības pārstāvis Injigo Mendess de Vigo piektdien norādīja, ka varasiestādes "neļaus" Sančesam stāties amatā.
Katalonijas bijušais premjerministrs Karless Pudždemons ceturtdienas vakarā videopaziņojumā no Briseles atklāja separātistu plānus trimdā Beļģijā izveidot Katalonijas ēnu kabinetu - Republikas Padomi.
Mendess de Vigo uzstāja, ka šādai valdībai nebūtu nekādu pilnvaru.
Pudždemons ceturtdien arī paziņoja, ka atteicies no nodoma kandidēt uz reģiona valdības vadītāja amatu.
Pudždemona valdība 1.oktobrī sarīkoja referendumu, kurā vairums dalībnieku atbalstīja Katalonijas neatkarību, un reģionālais parlaments 27.oktobrī nobalsoja par neatkarības pasludināšanu no Spānijas. Drīz pēc tam Spānijas Senāts nobalsoja par tiešās pārvaldes atjaunošanu Katalonijā. Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs atlaida Pudždemona vadīto Katalonijas valdību un reģiona parlamentu, izsludinot jaunas reģionālās vēlēšanas.
Glābjoties no aizturēšanas, Pudždemons pēc viņa valdības atlaišanas aizbēga uz Beļģiju, bet Katalonijā palikušie viņa administrācijas locekļi, arī vicepremjers Urials Džunkerass, tika aizturēti un ievietoti apcietinājumā.
Spānija izdeva Eiropas orderi Pudždemona aizturēšanai, bet vēlāk to atcēla, paskaidrojot, ka tas tikai sarežģīs izmeklēšanu pret Katalonijas separātistu līderiem, kuri apsūdzēti par dumpi, kūdīšanu un līdzekļu izšķērdēšanu.
Katalonijas reģionālajās vēlēšanās 21.decembrī katalāņu separātisti tomēr saglabāja absolūto vairākumu, un Katalonijas parlamenta spīkers Ružē Turrēns reģiona premjerministra amatam atkārtoti izvirzīja Pudždemonu.
Taču Spānijas Konstitucionālā tiesa atzina, ka Pudždemonam jābūt klāt Katalonijas parlamenta sēdē, lai viņš varētu tikt no jauna iecelts reģiona premjera amatā.