"Ikvienas demokrātijas iekšējai stabilitātei ir svarīgi, lai visas nozīmīgās grupas sabiedrībā būtu arī pārstāvētas parlamentā," sacīja Zeiberts, piebilstot, ka šo lietu Merkele noteikti apspriedīs ar Turcijas prezidentu.
Turcijas parlaments piektdien ar divu trešdaļu balsu vairākumu nobalsoja par 138 parlamenta deputātu tiesiskās imunitātes atcelšanu.
Divu trešdaļu balsu vairākums bija nepieciešams, lai izdarītu grozījumus konstitūcijā. Pret grozījumiem balsoja 138 deputāti, liecina parlamenta publiskotā informācija.
Sekos vēl viens balsojums, lai noteiktu, kad tieši imunitāte tiek atcelta.
Šie grozījumi tiek uzskatīti par vēršanos pret opozīcijā esošo prokurdisko Tautas demokrātisko partiju (HDP), kas ir Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana pretiniece. Šīs partijas biedri tiek vainoti par saistību ar kurdu separātistu grupējumu Kurdistānas strādnieku partija (PKK).
Zeiberts sacīja, ka Vācijas valdība ir "ļoti nobažījusies par augošo politisko polarizāciju, iekšpolitikas diskusiju polarizēšanos Turcijā".
"Mēs uzskatām, ka preses un domas brīvība spēlē centrālo lomu ikvienā veselīgā demokrātijā, tas attiecas ne tikai uz mediju darbu, bet arī uz visu pilsoņu sabiedriskajām izpausmēm," norādīja Merkeles preses pārstāvis.
Vācijas un Turcijas attiecībās nopietnu saspīlējumu izraisījis arī gadījums ar vācu komiķi Janu Bēmermanu, kuram draud tiesvedība par skeču, kurā Erdogans apvainots pedofilijā un seksuālos sakaros ar dzīvniekiem.