Merkele uzsvēra, ka jaunu sankciju ietekme uz Eiropas uzņēmumiem būtu "satraucoša", un tas "nedrīkst notikt".
Ar saviem izteikumiem Merkele atbalstīja Vācijas ārlietu ministru Zigmāru Gabriēlu un Austrijas kancleru Kristiānu Kernu, kuri kopīgā paziņojumā ceturtdien nosodīja jaunu sankciju piemērošanu Krievijai.
Draudēt Eiropas uzņēmumiem ar sankcijām, ja tie piedalās tādos projektos kā Nord Stream II, piešķir Eiropas un ASV attiecībām jaunu un ļoti negatīvu piegaršu, uzstāj Gabriēls un Kerns.
Tajā pašā laikā pret jauna gāzesvada būvniecību pa Baltijas jūras gultni, kas savienotu Krieviju ar Vāciju, iebilst arī Austrumeiropas valstis.
Tomēr Gabriēls un Kerns aicinājuši ASV atteikties no mēģinājumiem saistīt Krievijas iebrukumu Ukrainā ar Krievijas dabasgāzes piegādēm Eiropai.
"Enerģijas piegāde Eiropai ir Eiropas, nevis Amerikas Savienoto Valstu jautājums!" teikts paziņojumā, ko parakstījuši abi politiķi, kas pārstāv sociāldemokrātus.
ASV Senāts ar lielu balsu vairākumu ceturtdien atbalstīja likumprojektu, kas paredz vērst pret Krieviju jaunas sankcijas par tās iebrukumu Ukrainā, iesaistīšanos karadarbībā Sīrijā un mēģinājumiem iejaukties Savienoto Valstu vēlēšanās.
Likumprojektam vēl jāgūst apstiprinājums Kongresa apakšpalātā Pārstāvju palātā, un to jāparaksta arī ASV prezidentam Donaldam Trampam.