Kristīgo demokrātu (CDU) līdere Merkele savu atbalstu Šteinmeieram izteica Bundestāgā, uzstājoties kopā ar CDU Bavārijas meitaspartijas - Kristīgi sociālās savienības (CSU) - līderi Horstu Zēhoferu un SPD līderi Zigmāru Gabrielu.
Šo trīs politiķu vadītās partijas veido Vācijas valdošo koalīciju.
Pēc trīs partiju līderu atbalsta paziņošanas Šteinmeiers, kurš regulāri ir starp Vācijas populārākajiem politiķiem, atzina, ka ir "pagodināts par izvirzīšanu uz augstāko amatu šajos patiesi nemierīgajos laikos".
Vācijas sabiedrībai ir vajadzīga "dzīvīga, modra politiskā kultūra", norādīja Šteinmeiers. "Pie tā es vēlos strādāt pāri partiju līnijām un, kas daudz svarīgāk, pāri sabiedrības līnijām, strādāt pie politiskās kultūras, kas ļaus mums strīdēties citam ar citu, bet arī izturēties citam pret citu ar cieņu," viņš piebilda.
Lai arī prezidenta loma ir lielākoties ceremoniāla, viņš pārstāv Vāciju starptautiski. Tādēļ parasti par šo amatu asi cīnās politiskās partijas.
Merkele ir saskārusies ar kritiku konservatīvajos spēkos, jo pirms nākamgad paredzētajām parlamenta vēlēšanām izteikusi atbalstu tradicionāli konkurējošās SPD kandidātam.
Pašreizējais Vācijas prezidents Joahims Gauks jūnijā paziņoja, ka nekandidēs uz otru pilnvaru termiņu, kā iemeslu minot savu vecumu. Viņam šobrīd ir 76 gadi.
Gauks amatā stājās 2012.gada martā, un viņa pilnvaru termiņš beigsies nākamā gada sākumā.
Vācijas prezidenta vēlēšanas paredzētas nākamā gada 12.februārī.