"Gandrīz viss, ko varēja teikt, jau ir pateikts," atklājot piemiņas ceremoniju, ar aizturētām asarām balsī sacījis Norvēģijas karalis Haralds V. "Šai laikā mēs esam pavadījuši uz kapiem 77 cilvēkus. 77 cilvēki, kas gribēja mainīt pasauli, ir aizgājuši mūžībā. (..) Mēs paturēsim viņus piemiņā, neaizmirstot šo viņu cīņu par labāku pasauli. Atkārtošu, ko jau teicu traģēdijas dienā, - brīvība ir stiprāka par bailēm."
Piemiņas koncerta laikā norvēģu aktieri citu pēc cita nolasīja visu slaktiņa upuru vārdus. Ceremoniju vadīt uzticēts pazīstamajai dziedātājai un žurnālistei Hadijai N'jiei, kuras tēvs cēlies no Gambijas, bet māte ir norvēģiete.
Uz atceres pasākumu Norvēģijas galvaspilsētā ieradušies arī Somijas prezidente Tarja Halonena, Īslandes prezidents Olafurs Ragnars Grimsons, visu Ziemeļvalstu premjeri, Zviedrijas kroņprincese Viktorija un Dānijas princis Frederiks.
Jāpiebilst, ka sestdien vairāki simti slaktiņā izdzīvojušo, kā arī viņu draugu un tuvinieku apmeklēja Ūteijas salu, kur Andersa Bēringa-Breivīka sarīkotajā asinspirtī 22. jūlijā dzīvību zaudēja 69 cilvēki. Vēl dienu pirms tam salu apmeklēja aptuveni 500 bojāgājušo tuvinieki.
Traģiskie uzbrukumi Norvēģiju satricināja 22. jūlijā, kad 32 gadus vecais A. Bērings-Breivīks pie valdības ēku kvartāla Oslo centrā uzspridzināja mīnētu kravas furgonu. Pēc tam viņš devās uz Ūteijas salu.
Saskaņā ar oficiāli apstiprinātajiem datiem sprādzienā Oslo centrā bojā gājuši astoņi cilvēki un vēl 30 ievainoti, bet apšaudē Ūteijas salā nogalināti 69 cilvēki un vēl 67 ievainoti.
Kā liecina A. Bēringa-Breivīka internetā publicētā dienasgrāmata, uzbrukumus viņš plānojis vismaz no 2009.gada un tos realizējis vienatnē.
Kā pamatojumu slaktiņam A. Bērings-Breivīks min naidu pret musulmaņiem un neapmierinātību ar Norvēģijas valdības īstenoto elastīgo imigrācijas politiku.