Pirms tiesas sēdes Umerova advokāts pauda cerību, ka 25.septembrī publiskotā ANO cilvēktiesību augstā komisāra ziņojuma par cilvēktiesību stāvokli Krimā dēļ spriedums tiks mīkstināts.
Krievijas Federālā Drošības dienesta izmeklētāji 2016.gadā ierosināja krimināllietu pret Krimas tatāru aktīvistu par publiskiem aicinājumiem uz separātismu.
Umerova aizturēšana, krimināllietas ierosināšana, nogādāšana psihiatriskajā slimnīcā piespiedu tiesu medicīniskās ekspertīzes veikšanai izsauca plašu sabiedrisko un starptautisko rezonansi.
Umerovs uzskata, ka krimināllietas ierosināšana ir politiski motivēta.
Kopš Krievija 2014.gadā okupēja un anektēja Krimu, Krievijas varas iestādes īsteno represijas pret Krimas tatāriem, tostarp ir aizliegta Krimas tatāru pārstāvniecības institūcijas Medžlisa darbība. Krimas tatāru līderiem - Mustafam Džemiļevam un Medžlisa priekšsēdētājam Refatam Čubarovam - ir aizliegts iebraukt Krievijā, tāpēc viņi nevar ierasties Krimā.
Apvienoto Nāciju Organizācija, Eiropas Savienība un ASV ir nosodījušas Krimas tatāru tiesību pārkāpumus kopš Krievijas veiktās Krimas aneksijas.
Krimas tatāri ir apmēram 12% no pussalas iedzīvotājiem.
abu
Redz ko