Pēc notikušā Ukrainas prezidents Petro Porošenko aicināja parlamentu balsot par karastāvokļa izsludināšanu valstī, kas esot nepieciešams, lai "pastiprinātu Ukrainas aizsardzību laikā, kad pieaug Krievijas agresivitāte un tā veikusi, pēc starptautiskajām tiesībām, neslēptas agresivitātes aktu." Porošenko jau parakstījis rīkojumu par karastāvokļa noteikšanu Ukrainā, bet tas vēl jāapstiprina Augstākajai radai.
Ukraina mudinājusi Eiropas Savienību (ES) par notikušo sodīt Krieviju, ieviešot stingrākas sankcijas. Šiem aicinājumiem pievienojusies arī Polija.
"Rietumvalstīm jāapsver iespēja ieviest stingrākas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju. Tas jāpārrunā visiem sabiedrotajiem," ziņu aģentūra Reuters citē Polijas prezidenta Andžeja Dudas ārlietu padomnieku Kšištofu Ščerski.
Krievijas puse tikmēr vaino Ukrainu apzinātā provokācijā - tās kuģi esot šķērsojuši Krievijas teritoriālo ūdeņu robežu ar nolūku izsaukt pretreakciju, lai pēc tam varētu mudināt sabiedrotos rietumos uz stingrāku rīcību pret Krieviju. Kijeva šos apgalvojumus noraida.
Daudzas Eiropas Savienības (ES) valstis, tostarp Lietuva, Latvija un Igaunija, nosodījušas Krievijas rīcību un mudina pārtraukt kuģu satiksmes blokādi Kerčas šaurumā. Saskaņā ar abpusēju līgumu starp Krieviju un Ukrainu abām valstīm ir tiesības izmantot kuģošanai Azovas jūru, kur tostarp atrodas stratēģiski svarīgas Ukrainas ostas, bet šobrīd faktiski iekuģošanu no Melnās jūras Azovas jūrā vai izkuģošanu Krievija kavē.
Arī Francija nosodīja Kremli un norādīja, ka uzbrukumam Ukrainas kuģiem nav nekāda attaisnojuma. "Mēs aicinām Krieviju pēc iespējas ātrāk atbrīvot aizturētos Ukrainas jūrniekus un atdot sagrābtos kuģus," paziņoja Francijas Ārlietu ministrija, turpinot: "Ņemot vērā mums zināmos faktus, nekas neattaisno Krievijas īstenoto spēka pielietošanu."
(pievienota pēdējā rindkopa)
Putleru jāsavalda !
ttr
Media Guru