Pētījumā ar nosaukumu Eiropas pieaugošais musulmaņu skaits iekļautas trīs prognozes, kas balstītas atšķirīgos imigrācijas scenārijos - imigrācijas apturēšana, vidējs imigrācijas temps un augsts imigrācijas temps.
Pat gadījumā, ja visa migrācija uz Eiropu tiktu apturēta, musulmaņu īpatsvars Eiropā, kas tiek definēta kā Eiropas Savienība (28 dalībvalstis), kā arī Šveice un Norvēģija, pieaugtu no 4,9% 2016. gadā līdz 7,4% 2050. gadā.
Pew Research Center, kas savas prognozes balstīja valdības oficiālajā informācijā un citos pētījumos, skaidroja, ka musulmaņu īpatsvara pieaugumu šajā scenārijā nosaka augstāki dzimstības rādītāji musulmaņu ģimenēs, kuri turklāt ir vidēji par 13 gadiem jaunāki par pārējiem Eiropas iedzīvotājiem.
Vidējas imigrācijas scenārijā, kas paredz imigrācijas līmeni, kāds tas bija pirms 2015. un 2016. gadā piedzīvotās migrācijas krīzes, musulmaņu īpatsvars 2050. gadā prognozēts 11,2% no Eiropas iedzīvotāju kopskaita.
Trešā scenārija modelēšanā izmantoti migrācijas krīzes laikā pieredzētie imigrācijas apjomi. Šādā gadījumā musulmaņi 2050. gadā būtu 14% no Eiropas iedzīvotāju skaita, kas gan aizvien ir ievērojami mazāk par kristiešiem un lielākajām reliģijām nepiederošiem cilvēkiem.
Eiropā 2015. gadā ieradās vairāk nekā miljons bēgļu un imigrantu, liecina ANO bēgļu aģentūras dati. Vairums ieradās no lielākoties musulmaņu apdzīvotām valstīm.
Pētījuma autori norādīja, ka bēgļu plūsma jau ir sākusi aprimt, līdz ar to trešā scenārija piepildīšanās ir maz ticama. Pētījuma prognozes arī parāda, ka Eiropu imigrācija ietekmē nevienmērīgi.
Ja imigrācija tiktu apturēta pilnībā, Francijā, kurā 2016. gadā dzīvoja 5,7 miljoni musulmaņu jeb 8,8% no valsts iedzīvotāju kopskaita, arī 2050. gadā būtu Eiropā lielākā musulmaņu kopiena.
Vidējas imigrācijas gadījumā Lielbritānija, kas ir galvenais bēgļu kategorijā neietilpstošo musulmaņu galamērķis, apsteigtu Franciju. Savukārt augstas imigrācijas gadījumā pirmajā vietā izvirzītos Vācija, kurā aizvadīto divu gadu laikā ieradās vairāk nekā pusotrs miljons bēgļu.
Pētījumā arī uzsvērta imigrācijas loma iedzīvotāju skaita krituma apturēšanā.
Imigrācijas apturēšanas gadījumā Eiropas iedzīvotāju skaits saruktu no 521 miljona 2016. gadā līdz 482 miljoniem 2050. gadā.
Vidējas imigrācijas gadījumā Eiropas iedzīvotāju skaits 2050. gadā būtu 517 miljoni, bet augstas imigrācijas gadījumā - 539 miljoni.
UN?
skaitļi
skaitļi