"Šodien, šķiet, ka mēs esam tuvu vienprātības panākšanai," sacīja Šimaņskis.
Dienas otrajā pusē gaidāma Polijas premjerministres Beātas Šidlo un EK viceprezidenta Fransa Timmermansa tikšanās.
Polija vēlas aizsargāt savu suverenitāti un vienlaikus saglabāt atklātu sadarbību ar Eiropas institūcijām, norādīja Šimaņskis.
"Personīgi kontakti ir svarīgi abpusējai uzticībai, kas ir šīs tikšanās mērķis," viņš piebilda.
EK bija devusi Varšavai laiku līdz pirmdienai, lai tā panāktu "ievērojamu progresu" attiecībā uz likumiem, kas faktiski paralizējuši Konstitucionālo tribunālu. Pretējā gadījumā Polija var saskarties ar zināmu EK reakciju, kas pagaidām nav konkretizēta.
Timmermanss ir pilnvarots nākt klajā ar oficiālu "viedokli" par likuma varu, ja Varšava līdz pirmdienai nebūs uzrādījusi progresu. Varšavai tiktu dota iespēja atbildēt, pirms EK nāk klajā ar rekomendācijām situācijas labošanai.
Tomēr EK pirmdien paziņoja, ka sarunas ar Varšavu vēl turpinās.
Nepiekāpšanās gadījumā Polijai teorētiski var tikt apturētas balsošanas tiesības Eiropas Savienībā (ES).
Eiropas Parlaments (EP) jau 13.aprīlī pieņēma rezolūciju, kurā brīdināts, ka Polijas Konstitucionālā tribunāla "faktiskā paralīze" apdraud likuma varu, demokrātiju un cilvēktiesības.
Polijas konservatīvā valdība, kas nāca pie varas oktobrī, izpelnījusies kritiku par vairākiem pasākumiem, kas, kā uzskata oponenti, pastiprinās valdības varu pār konstitucionālo tiesu un sabiedriskajiem medijiem.
EK janvārī sāka izmeklēšanu, lai pārbaudītu, vai pretrunīgi vērtētie likumi nav pretrunā ar ES tiesību normām.
Timmermanss kopš tā laika vairākkārt ticies ar Polijas varasiestāžu pārstāvjiem, cenšoties rast skaidrību aspektos, kas radījuši bažas EK.
EK sevišķi satraukusies par Polijas likumiem, kas dod valdībai tiesības iecelt un atlaist sabiedrisko raidorganizāciju vadītājus, kā arī par Konstitucionālā tribunāla reformu.