Ar šīm apsūdzībām Vaščikovskis nācis klajā pēc Timmermansa ceturtdienas paziņojuma, ka Varšava nav piedāvājusi "konkrētus pasākumus" EK bažu gaisināšanai par likuma varas situāciju Polijā.
Preses konferencē Budapeštā Polijas ārlietu ministrs norādīja, ka Timmermanss, uzaicināts uz Varšavu, tā vietā, lai iesaistītos dialogā ar amatpersonām, "piedalījās politiskās demonstrācijās".
Turklāt pirms dažām nedēļām Timmermanss "preses konferencē publiski paziņoja, ka viņa personīgais uzdevums un misija ir uzraudzīt Poliju", pēc Višegrādas grupas ārlietu ministru sanāksmes uzsvēra Vaščikovskis.
"Tāpēc, manuprāt, viņš izšķīries pārsniegt savas starptautiskās amatpersonas un Eiropas institūcijā strādājoša starptautiska birokrāta pilnvaras un iesaistīties politiskās debatēs, politiskā akcijā pret Poliju," atzina ministrs.
"Mēs joprojām ceram, ka agrāk vai vēlāk būs iespējams atgriezties pie dialoga par patiesām problēmām, nevis tikai par likuma varu Polijā," piebilda Vaščikovskis, atgādinot, ka šobrīd ES nomoka daudz problēmu, tostarp bloka turpmākais veidols un "Breksits".
"Tas, nevis iejaukšanās tās vai citas ES dalībvalsts politiskajā situācijā, ir problēmas, kas mums jārisina," uzsvēra Polijas ārlietu ministrs.
Kā ziņots, Timmermanss ceturtdien paziņoja, ka Polijas atbilde uz EK kārtējām rekomendācijām par likuma varu Polijā nav kliedējusi Briseles bažas un ka tālākā EK rīcība ir atkarīga no ES komisāru lēmuma.
Viņš piebilda, ka EK nonākusi tuvu tam, lai iedarbinātu ES līguma 7.pantu, kas teorētiski varētu novest pie Polijas balsstiesību apturēšanas Eiropadomē.
Tomēr Timmermanss norādīja, ka Brisele vēl nogaidīšot, lai redzētu kādus priekšlikumus izteiks prezidents Andžejs Duda par likumprojektu, kas paredz mainīt Augstākās tiesas tiesnešu iecelšanas kārtību, taču šobrīd ir apturēts ar viņa veto.
Laipni